Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 105

Θέμα: Game of Thrones 8x04 - The Last of the Starks

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    37 Χρήστες
    8,2
    για να ψηφήσετε
    8x04
    The Last of the Starks

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Δεν Διατίθεται
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    05/05/2019 - 20:00
    GMT -5
    06/05/2019 - 04:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Guru! Το Avatar του/της SaPiLaS
    Likes / Thanks
    Νομιζω πως το σημερινο σαν να θυμισε λιγο παλιο καλο GOT!
    Βαρυς μου ελειψες πολυ μωρη καραφλη σουπια,ολο καρφακια και υπονοουμενα και το μπαλακι στον Τυριον!
    Το μυστικο του Τζον πηγε περιπατο χωρις δευτερη σκεψη..προβλεπεται μεγαλη προδοσια,μπορει και περισσοτερες απο μια,βεβαια ποιος θα προδωσει ποιον ειναι το ζητημα..Σανσα το νου σου!
    Μπορει να ακουστει καπως υπερβολικο αλλα η Σερσει με κανε να ξεχασω κιολας τον Night King και μου υπενθυμισε οτι αυτη ηταν,ειναι και θα ειναι μεχρι το τελευταιο λεπτο το Βig Bad Boss της σειρας!
    Καποια πραγματα που με χαλασαν ηταν η προταση του Γκεντρι στην Αρυα και η αντιδραση της Μπριεν στην σκηνη που φευγει ο Τζειμι,επιπολαιη και υπερβολικη αντιστοιχα.Επισης το οτι δεν μας εδειξε τις αντιδρασεις της φαμιλιας στην αποκαλυψη του Τζον.
    Μας αφησε ο Rhaegal και πλεον ο Ντρογκον καλειται να βγαλει τα καστανα απο την φωτια,παει και η συμπαθητικη Μισαντει,ποσο στεναχωρο που εφυγε φορωντας αλυσιδες!
    Και κατι τελευταιο...
    MAD QUEEN MODE:ACTIVATED
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την SaPiLaS; 6 Μαΐου 2019 στις 06:23

TV Guru! Το Avatar του/της Reben
    Likes / Thanks

Mad Queens

Fuck the Night King! This is Game of Thrones!

υ.γ. Ναι μωρή Σάνσα! Ναι!
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την Reben; 6 Μαΐου 2019 στις 11:10

Moderator Το Avatar του/της Hrisa76
    Likes / Thanks
    Live παραλήρημα.

Ξεκινάει το επεισόδιο βρίζοντας: Τα κατάφερες και τον έφαγες μαρή κοντή τον κακομοίρη.
    Πολύ συγκινητικό που θα κάψουν με την καρφίτσα των λύκων τον Μπραν.
    Κοντή, λίγα με τον Γκεντρι. ΛΙΓΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΚΟΝΤΥΝΩ ΚΙ ΑΛΛΟ. Α εντάξει, την γλίτωσες.
    Ωπα, θα την μεθύσει την ψηλή το αγόρι μας.
    Χάσαμε το χρωματάκι μας Ντάνι?
    Αμαν πια ρε Τορμουντ. Δεν σε θέλει ρε μάνα μου. Ωπα, τρεχει ξοπίσω της ο Τζειμι. ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ.
    Ωπα, γλυκοκοιτάνε τον Ποντρικ. Ωπα, νατα μας κι ο Τορμουντ.
    Ελα μωρή Σανσα. Πόσο πιο Θεα!!! Πόσο πιο ατρόμητη.
    Αααααα ο ΓΚεντρυ την αγαπάει. Ωχ. Μην τον κοιτάς έτσι μικρή. Ωωωωωωω θα αρνηθεί. Μην αρνηθείς. Πες του μετά τον πόλεμο. Ε είσαι χαζή. Δεν μπορώ τα νεύρα μου.
    Αααααααα δεν θα μείνει παρθένος για παρθένο σήμερα στο επεισόδιο. lol.

"Είσαι μεθυσμένος?" "Όχι¨". (και κοντεύει να πέσει απ το παράθυρο)
    Ω ρε κρεβατομουρμούρα. Κοντή, κανόνισε την πορεία σου γιατι σε βλέπω να μπαίνεις στην υπογραφή κι ας μην θέλει ο λαός. ΑΠο την σκηνή που τον παρακαλάει η κοντή, καταλαβαίνω ότι δεν τον αγαπάει. Γι αυτήν το μόνο που υπάρχει είναι ο θρόνος και να της λένε όλοι ναι.
    Η Σανσα στα εξηγεί καλά, στα εξηγεί ωραία μαρή κοντή, που τα έχεις χάσει εντελώς.

Ρε Τζον, δίνεις τον λύκο? Να μου πεις, απο το να τον χάσουμε και αυτόν, καλύτερα να είναι βόρεια.

Ρε Τυριον ο Βάρυς στα λέει καλά κι εσύ... Η κοντή είναι τρελή. Φοβερός ο Βάρυς. Τσεκουράτα τα λέει και δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Ω πάει ο δράκος.
    Εουρον, ελπίζω να σε πιάσει κάποιος και να σε σουβλίσει με ένα απο αυτά τα βέλη σαν αρνί, σαν κοκορέτσι. Και αλλάζω την υπογραφή μου και σε βάζω πρώτο στόχο.
    Σιχαμένη σαύρα Σερσει.
    Η κοντή τα έχει χάσει εντελώς. τελειωσε, έχουμε δύο τρελές βασίλισσες. Και θα έχουμε και δύο queen slayers.
    Σορρυ αλλά αυτό με την ψηλή που τον παρακάλεσε, νομίζω ότι είναι εκτός χαρακτήρα.
    ΑΛλά ρε Τζειμι, δεν είσαι ίδιος με την αδερφή σου

Ω καλά. Κοιτάζονται οι δύο οι τρελές βασίλισσες και εγώ γελάω γιατι δεν ξέρω ποια να πρωτομουτζώσω.

Η κοντή έχασε και το τελευταίο δικό της άτομο. Τώρα πια είναι μόνη της. Ω ρε και θόλωσε το μάτι της.
    Ω που με τις δύο τρελές που μπλέξαμε να μετρηθούμε γιατί θα πάρουν κι εμάς τα σκάγια.

Το πρώτο μισό του επεισοδιου το βρήκα αχρείαστο. Αλλα απο κάποια στιγμή και μετά ήταν καλό.
    Αργος και βασανιστικός θάνατος για τους Aegon, Criston, Aemond, Larys.

5. Thanks johny f, Reben thanked for this post
    Likes solonlakis liked this post
    TV Maniac Το Avatar του/της patrickdrd
    Likes / Thanks
    εχει να φαει θαψιμο κι αυτο το επεισοδιο...
    εδω εφαγε το προηγουμενο που αντε πες ηταν καλουτσικο..
    καταποντιζεται αυτη η σεζον στις βαθμολογιες, με διαφορα η χειροτερη
    μ αρεσει που μας ειπε η ντανιρις να παρουμε μεγαλες τηλεορασεις για να δουμε τις επεισοδιαρες

7. Likes plataris, anthony_88, t0ny3 liked this post
    Moderator Το Avatar του/της Hrisa76
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την patrickdrd Εμφάνιση Δημοσίευσης
    μ αρεσει που μας ειπε η ντανιρις να παρουμε μεγαλες τηλεορασεις για να δουμε τις επεισοδιαρες
    για το επόμενο το είπε. όχι γι αυτό.
    Αργος και βασανιστικός θάνατος για τους Aegon, Criston, Aemond, Larys.

9. Thanks patrickdrd thanked for this post
    TV Master
    Likes / Thanks
    And the winner of the game is:
    Spoiler

Για τα υπόλοιπα αργότερα.

TV Maniac Το Avatar του/της patrickdrd
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Hrisa76 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    για το επόμενο το είπε. όχι γι αυτό.
    οι χρηστες δεν εχουν υπομονη ομως, το βρισιμο πεφτει βροχη..

TV Master Το Avatar του/της bravelover
    Likes / Thanks
    Όντως εδω έκανε κίνηση ματ η cersei
    follow me on twitter : @iGiwrgos_27

13. Likes Eleni7 liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της Eleni7
    Likes / Thanks
    Το τι γλεντι τους ριχνει η Σερσει απο την στιγμη που πηρε το στεμμα, δεν περιγραφεται. Δεν εχει βγει καν εξω απο το Red Keep, και εχει κερδισει οτι μαχη εχει γινει ή θα γινει (αν δεν αλλαξει δραματικα κατι). Και τα δικα μας τα ντουβαρια ενα ατομο εχουν στο τιμ που εχει παρει ταχυρυθμα απο την Σερσει (δεν πιστευω με την καμια οτι ο Τυριον την ξερει οσο η Σανσα, σε αυτον δεν ανοιχτηκε ποτε), και δεν εχουν ακουσει απολυτως καμια απο τις συμβουλες της. Και σε ολα ειχε δικιο. Σε ολα.

Χαμος θα γινει. Μπροστα στις 2 τρελες, ο ΝΚ ειναι για να παιζει με το κουβαδακι του σε καποια παραλια. Απλα αυτη τη στιγμη η Ντενερυς μοιαζει εντελως νικημενη, με την ταμπελα Mad Queen να προδιαγραφεται. Εχασε 2 δρακους-παιδια της, εχασε τον Τζορα, εχασε την Μισαντει, τον Τυριον πλεον δεν τον λαμβανει υποψιν, ακομη και για τον Τζον που θεωρητικα ειναι το μονο της στηριγμα, εχει πλεον μεγαλες αμφιβολιες μιας και εγινε γνωστο το σκηνικο με την καταγωγη του. Και ολοι αυτοι ηταν που στο παρελθον επαιξαν σημαντικο ρολο στο να μην παρει η Ντενερυς βιαστικες αποφασεις και καψει πολεις ολοκληρες επειδη στριμωχτηκε. Ο τελευταιος νομιζω που την ειχε πεισει για το αντιθετο και ζει ή δεν εχει αλλοιωθει στα ματια της, ειναι ο Νταριο. Αλλα δεν νομιζω να εμφανιστει.

Αυτη τη στιγμη δεν βλεπω πως μπορει να το γυρισει και να μην πεσει στην παγιδα της Σερσει, η οποια παρακαλαει η αλλη να σηκωσει τον Ντρογκον και να αρχισει να καιει το βρει. Ολη της η στρατηγικη προσεγγιση εχει βασιστει πανω εκει βασικα. Πραγματικα θελω πολυ να δω πως θα γινει εδω ανατροπη, αν γινει. Αυτη τη στιγμη παντως φανταζει δρομος χωρις επιστροφη.

υγ. Επισης εχει αρχισει να φαινεται οτι κατι υποβοσκει και δεν το ξερουμε ή δεν το εχουμε καταλαβει. Τουλαχιστον αυτο το επεισοδιο αυτο μου εβγαλε.

υγ2. Και η Σανσα μου φαινεται οτι εχει καποιο πλανο. Και απο αυτην εχω την ελπιδα οτι αυτο που εχει σκεφτει, θα δουλεψει.

υγ3. Γκοστ και Τορμουντ να πανε βορεια επισης μου βγαζει κατι περιεργο.
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την Eleni7; 6 Μαΐου 2019 στις 13:00
    SMALLVILLE 2001-2011,thanks for the memories

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRT1jF1sjqaE2OXNhfHECZP42o0vAGtV  M-9EfiguFDkqAUJs1s8&t=1

13.05.2011 BELIEVE

Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία