Αποτελέσματα 1 έως 3 από 3

Θέμα: The 100 6x09 - What You Take With You

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    4 Χρήστες
    7
    για να ψηφήσετε
    6x09
    What You Take With You

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Δεν Διατίθεται
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    09/07/2019 - 20:00
    GMT -5
    10/07/2019 - 04:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Guru! Το Avatar του/της spiross27
    Likes / Thanks
    τα ιδια και τα ιδια ολη η σεζόν προχωράει πολύ αργά. Αν κατάλαβα καλα θα επαναφέρουν και την Οκτάβια στα φυσιολογικά της , καιρός ηταν γιατι δεν τράβαγε άλλο ετσι ο χαρακτήρας της.
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την spiross27; 24 Ιουλίου 2019 στις 10:58
    spiros#27

TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    OK, το τριπάρισμα της Οκτάβια ήταν παντελώς άσχετο με την Ανωμαλία, μιας και δε μάθαμε απολύτως τίποτα γι' αυτήν. Ήταν, επίσης, μια μάλλον επιφανειακή απόπειρα ψυχανάλυσης του χαρακτήρα, που, οποία έκπληξις, αναζητά εξιλέωση για όλες τις φρικαλεότητες που έχει διαπράξει (να κάτι που η Κλαρκ δε θα κάνει ποτέ). Τα πάντα σ' αυτήν την υποϊστορία ήταν άκρως προβλέψιμα, άρα και ολίγον βαρετούλικα. Τουλάχιστον, ξαναείδαμε τον Λίνκολν, ενώ και η επανεμφάνιση του Πάικ είχε δραματουργικό ενδιαφέρον. Επίσης, να σημειώσω ότι και ο Γαβριήλ σχολίασε το ότι η Ανωμαλία έκανε beaute στο μαλλί της Οκτάβια!

Το αληθινό βάρος του επεισοδίου, όμως, ήταν η αυτοθυσία του Κέιν. Ας το ξεκαθαρίσω: θεωρώ ότι ήταν μια λάθος απόφαση. Ο Μάρκους ήταν πάντα (πάντα, όμως!) η φωνή της ηθικής και της λογικής σε αυτή τη σειρά. Ήταν ο μόνος που αληθινά πάσχιζε για το σωστό και το δίκαιο, για την ειρήνη και για έναν καλύτερο κόσμο. Φυσικά και θα αντιδρούσε στην απόφαση της ημίτρελης Άμπι να το παίξει μεταμοντέρνος Δρ. Φρανκενστάιν και να τον αναστήσει στο σώμα ενός παντελώς αθώου ανθρώπου. Φυσικά και θα έπρεπε να καταστρέψουν το σχέδιο να μετατρέψουν ανθρώπους σε Νύχταιμους. Όμως, η δική του αυτοθυσία-αυτοκτονία αφενός αφήνει τη θυσία του καημένου του Γκάβιν να πάει εντελώς στο βρόντο, αφετέρου τώρα ούτε ο ίδιος θα είναι εδώ για να συγκρατήσει το απόλυτο δίδυμο της καταστροφής, τις σαλταρισμένες μάνα και κόρη Γκρίφιν, από το να τα κάνουν όλα λαμπόγυαλο για μια ακόμα φορά (ας μην ξεχνάμε και το άλλο το μικρό τρελό, τη Μάντι).

Και, ναι, προφανώς και η Ρέιβεν έχει μερίδιο ευθύνης σε ό,τι έγινε. Δεν έπρεπε να είχε βοηθήσει την Άμπι καθόλου, ας την είχε αφήσει να πεθάνει λόγω της βλακείας της. Έτσι κι αλλιώς, είχε πάψει να είναι χρήσιμη στον οποιοδήποτε (αν ήταν ποτέ χρήσιμη, δηλαδή) εδώ και πάρα πολλές σεζόν.

http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας