Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Αποτελέσματα 11 έως 18 από 18

Θέμα: Inside Man (Mini Series) - Official Discussion Thread

TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    1Χ04
    Παρακαλώ πολύ, ας μην κατηγορήσουμε τον Τέναντ (που ειλικρινά πρέπει να βάλει λίγα κιλά πάνω του) και τον Στάνλεϊ Τούτσι (που ήταν ό,τι καλύτερο - ερμηνευτικά - είχε να επιδείξει η σειρά) που δέχτηκαν να παίξουν σ' αυτή την μπούρδα.

Υπάρχει μια έκφραση που λένε οι Αμερικάνοι, όταν θέλουν να δηλώσουν υπερβολή: everything but the kitchen sink. Ε, στο φινάλε της σειράς ο Μόφατ μας πέταξε ΚΑΙ τον νεροχύτη στη μάπα: υπερβολές, τυχαιότητες, συμπτώσεις, ηχητικά εφέ σπαθιών (ΤΙ.ΣΤΟ.ΚΑΛΟ.ΗΤΑΝ.ΑΥΤΟ;;;; ), χαρακτήρες χωρίς λόγο ύπαρξης, υποπλοκές που έμειναν στον αέρα επειδή δεν είχε ιδέα τι να τις κάνει -- ναι, αυτό εννοώ:
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την HristinaB Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Θέλω πολύ να μάθω τον λόγο πίσω από το
    Spoiler
    αλλά ανησυχώ ότι θα είναι μια κολοσσιαία μπαρούφα και θα απογοητευτώ.
    Πωωωω ρε φίλεεεεεε, δεν μπήκε καν στον κόπο να μας πει εκεί έστω μια μπαρούφα, τίποτα! Αυτό δεν είναι μόνο ΚΑΚΗ τηλεόραση, είναι καθαρή αγένεια απέναντι στον θεατή.

Δε θα χάσω το χρόνο μου να εξηγήσω λεπτομερώς όλες τις ανοησίες του σεναρίου. Θα πω μόνο αυτό: ο Μόφατ, δια στόματος ενός θανατοποινίτη (για τον οποίο
    Spoiler
    θέλει να μας πείσει ότι το μόνο που αρκεί για να διαπράξουμε ένα έγκλημα είναι "μια κακή μέρα". Δεν παίζει ρόλο ο χαρακτήρας, η ηθική, οι εμπειρίες μας. Και μετά, λέει, θα μάθουμε "ποιοι είμαστε, ποιοι ήμασταν πάντα". Με αυτό υπονοεί ότι τη δυναμική του εγκλήματος την είχαμε μέσα μας εξαρχής. Ό,τι και να είμαστε, ό,τι κι αν έχουμε ζήσει, την "κακιά τη στιγμή" θα βγάλουμε έξω το εσωτερικό μας τέρας, γιατί δεν είμαστε ικανοί για τίποτα καλύτερο.

Ποπ υπεραπλουστευτική ψυχανάλυση για τα πανηγύρια, κυρ-Μόφατ μου. Και η απόδειξη ότι κάνεις λάθος είναι ότι έχουμε αντέξει τόσες σεναριακές βιοπραγίες από μέρους σου πάνω στη νοημοσύνη και την κοινή λογική μας κι όμως διατηρούμε ακόμα την ψυχραιμία μας. Παράτα την τηλεόραση και σύρε γίνε γιδοβοσκός.

http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

2. Likes great liked this post
    Moderator Το Avatar του/της Hrisa76
    Likes / Thanks
    Αφου ξερεις οτι δεν σου αρεσει τιποτα απο τον Μοφατ, γιατι επιμενεις να βλεπεις σειρες του? Δεν θα αλλαξει, αυτος ηταν αυτος ειναι. Χειροτερος θα γινεται, καλυτερος οχι.
    Στην φετινή σεζόν ευχόμαστε "να ζήσουμε να τους ξεχάσουμε" για τους Larys, Criston, Aemond, Otto Hightower, Alicent, Aegon.

Likes / Thanks
    Για τον Τέναντ το ξεκίνησα, αλλά έμεινα για τον Τούτσι. Και μου αρέσει να κράζω τον Μόφατ, το βρίσκω πολύ διασκεδαστικό. (Κατά βάθος, ίσως να ελπίζω πάντα σε ένα ακόμα "Blink" ή στα αρχικά επεισόδια του Sherlock -- αλλά μάλλον αυτά ήταν ευτυχή σεναριακά ατυχήματα.)
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

Ανενεργός
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την HristinaB Εμφάνιση Δημοσίευσης
    θέλει να μας πείσει ότι το μόνο που αρκεί για να διαπράξουμε ένα έγκλημα είναι "μια κακή μέρα". Δεν παίζει ρόλο ο χαρακτήρας, η ηθική, οι εμπειρίες μας. Και μετά, λέει, θα μάθουμε "ποιοι είμαστε, ποιοι ήμασταν πάντα". Με αυτό υπονοεί ότι τη δυναμική του εγκλήματος την είχαμε μέσα μας εξαρχής. Ό,τι και να είμαστε, ό,τι κι αν έχουμε ζήσει, την "κακιά τη στιγμή" θα βγάλουμε έξω το εσωτερικό μας τέρας, γιατί δεν είμαστε ικανοί για τίποτα καλύτερο.
    Και εμενα αυτό με τρέλανε πιο πολύ, ότι θεωρεί πως είμαστε όλοι serial killers αρκεί να ξυπνήσεις στραβά το πρωί ή να σου δωσουν λαθος την παραγγελια σου του καφέ.

Όπως είπα με δυο τρια χαστούκια και ένα σωστό conversation θα είχαν λυθεί τα πάντα.

Είναι αδιανόητα χαζό και στην σφαίρα της υπερβολής αυτό που πήγε να περάσει.

6. Likes HristinaB liked this post
    Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    εμμμ...δεν εχει καμια λογικη αυτο που ειδα στο πρωτο επεισοδιο..ο Τουτσι παντως φαινεται εξαιρετικος στο ρολο και το ιδιο ισχυει με τον cellmate, ο Τεναντ μαλλον βγαζει μια αλφα επαναληψη στην ερμηνεια του..αλλα θα δειξει στα υπολοιπα... δεν μπορω να πω οτι εχω ιδιαιτερες ελπιδες απο αυτο που θα δω.!!

Likes / Thanks
    Μετά τον Ντόκτορ ψάχνεις κι άλλες δουλειές του Τέναντ, ε; Been there, done that!
    Maybe there's hope.

Horace Mann

Nίκος Καζαντζάκης

Likes / Thanks
    μπορει..μπορει και οχι...εχω το my list στο νετφλιξ, και οποιο μου βγαζει τελευταιο το βαζω να το δω...εξου και γιατι ακμη εχω πολλες σειρες που εχω στο προγραμμα απο το day one αλλα επειδη δεν πανε τελευταια, μενουν πισω... τον Τεναντ τολμω να πω οτι τον λατρεψα και στο Jessica Jones ως Purple Man.!!

Likes / Thanks
    υπερβολικο, καπως χαζο, και στην τελικη νομιζω το λες και απογοητευτικο...ειναι το θεμα του φουλ υπερβολικο...οχι οτι ο ανθρωπος γενικα δεν ειναι ικανος για τα χειροτερα...απλοι ανθρωποι εξελιχθηκαν σε τερατα χωρις πολλα πολλα σε διαφορα σημεια της ιστοριας, απλα η ολη πλοκη ηταν λιγο χαζη...ο Τουτσι ηταν εξαιρετικος...Dylan Baker, δεν ειχε ζουμι ο ρολος του..δεν εδωσε κατι ιδιαιτερο...ο Τεναντ στην τελικη ηταν καλος στην ερμηνεια του..αλλα θα το πω...εχει μια επαναληψη στο τροπο που παιζει.!

11. Likes hakinen liked this post
Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία