Αποτελέσματα 1 έως 3 από 3

Θέμα: Marriage Story (2019)

Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks

Marriage Story (2019)

Marriage Story

Υπόθεση: Το διεισδυτικό και συμπονετικό πορτρέτο της διάλυσης ενός γάμου και μιας οικογένειας που θέλει να παραμείνει ενωμένη.

Cast: Scarlett Johansson, Adam Driver, Laura Dern, Alan Alda, Ray Liotta, Julie Hagerty και Merritt Wever.

Είδος: Κωμική, Δραματική, Ρομαντική.
    Σκηνοθεσία: Noah Baumbach.
    Σενάριο: Noah Baumbach.
    Παραγωγοί: Noah Baumbach και David Heyman.
    Εταιρεία Παραγωγής: Heyday Films.
    Διανομή: Netflix.
    Πρεμιέρα: 6 Νοεμβρίου του 2019 (στους Κινηματογράφους σε περιορισμένες αίθουσες) και 6 Δεκεμβρίου (θα είναι διαθέσιμο στο Netflix).
    Διάρκεια: 136 λεπτά.
    Προϋπολογισμός: 8.6 εκατομμύρια δολάρια.

Trailer:
    superheronews.gr

Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    Μου άρεσε πολύ η ταινία, εξαιρετικές ερμηνείες από τους Scarlett Johansson και Adam Driver ενώ από το υπόλοιπο καστ ξεχώριζε η Laura Dern.
    Spoiler
    superheronews.gr

TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    Μια ταινία για συναισθηματικά ώριμους ανθρώπους. Με ένα ουσιαστικά θεατρικό στήσιμο, με πολύ διάλογο και σχεδόν καθόλου δράση, ο Μπάουμπαχ περιέγραψε με ανθρωπιά και τρυφερότητα όλο τον πόνο, τη θλίψη, την οργή και τα αισθήματα αποτυχίας που συνοδεύουν ένα διαζύγιο. Ο Άνταμ Ντράιβερ έκανε εκ-πλη-κτι-κή δουλειά: δε νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που να είδε την ταινία και δε θυμάται τη σκηνή του μεγάλου τσακωμού. Η υποψηφιότητα για Όσκαρ ήταν πέρα για πέρα δικαιολογημένη, κρίμα που έπεσε πάνω στον ογκόλιθο του Joker.

Ο χαρακτήρας της Λόρα Ντερν, από την άλλη, μου φάνηκε κάπως σχηματικός. Πολύ καπάτσα, πολύ φεμινίστρια, πάρα πολύ κουλ, πάρα πάρα πολύ γεμάτη αυτοπεποίθηση. Είπε δυνατές αλήθειες, φυσικά, αλλά δεν είχε κάποια ατέλεια που να την κάνει πιο προσιτή και ανθρώπινη στον θεατή. Ήταν, δηλαδή, το ακριβώς αντίθετο του χαρακτήρα της Σκάρλετ Γιόχανσον, που ήταν ευάλωτη, χαμηλών τόνων και με το βάρος όλων των απραγματοποίητων επιθυμιών της -- για τις οποίες δεν έφταιγε απαραίτητα ο πρώην της.

Ωραία ταινία. Ουσιαστική και αληθινή.
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας