Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Αποτελέσματα 11 έως 16 από 16

Θέμα: Arrow 8x10 - Fadeout

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    11 Χρήστες
    8,1
    για να ψηφήσετε
    8x10
    Fadeout

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Δεν Διατίθεται
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    28/01/2020 - 19:00
    GMT -5
    29/01/2020 - 03:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Maniac
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την spiros stamatelatos Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Δεν μπορώ να πω οτι μου άρεσε το φινάλε. Πρώτα απο όλα δεν μου άρεσαν καθόλου τα fash back , βρήκα πολύ χαζό τον τρόπο για να μας δείχνουν τον Όλιβερ σε όλο το επεισόδιο, ας τον άφηναν μόνο να εμφανιστεί στην τελευταία σκηνή.Τι μας ενδιέφερε να δούμε και καλά μια ιστορία απο την πρώτη σεζόν που ήταν και τελείως αδιάφορη. Το δεύτερο που δεν μου άρεσε ήταν η επιστροφή - ανάσταση των πεθαμένων χαρακτήρων της σειράς. Να δεχτώ όλο αυτο το μπάχαλο με τους σωσίες απο τα πολλά σύμπαντα αλλά όχι την επιστροφή νεκρών.Και γιατί ανάστησε επιλεκτικά ? Γιατί όχι την μητέρα του γιου του Γουίλιαμ ας πούμε να μην είναι ορφανό το παιδί απο όλους τους γονείς?Tην μητέρα του Μπάρι? Γιατί όχι και την δική τους Λόρελ και μόνο τον Τόμι? Έδωσαν μια κάπως εξήγηση που εμένα δεν με έπεισε.Η μάνα του Όλιβερ ήταν ξανα παντρεμένη δεν ψάχνει τον άντρα της τώρα που αναστήθηκε ?Η Νταιάνα στο προηγούμενο επεισόδιο μας είπε οτι ξύπνησε στο μέλλον μετα την κρίση και οτι θέλει να μείνει εκεί, τώρα εδω είχε άλλο τέλος η ιστορία της οτι και καλά θα μείνει να βοηθήσει άλλες πόλης που έχουν εγκληματικότητα. Η Φελίσητη που ήταν άφαντη όλη την σεζόν μάθαμε ότι τελικά στο μέλλον που το μέλλον εκείνο έχει αλλάξει είπαμε δεν υπάρχει αλλά για την Φελίσητη παραμένει το ίδιο μέλλον συναντάει τον Μόνιτορ στα 50 κατι της και παρατάει την 20 χρονη κόρη της δεν θέλει να την δει να μεγαλώνει να την δει να παίρνει πτυχίο να παντρευτεί να φτιάχνει την ζωη της να κανει οικογένεια και να είναι δίπλα της μιας και δεν έχει κανέναν άλλον αλλά επιλέγει να την πάει ο Μόνιτορ στην μετα θάνατον ζωή να ζήσει την αιωνιότητα με τον Όλιβερ μόνοι τους.Θα προτιμούσα η ιστορία του Όλιβερ να είχε τελειώσει με το φινάλε στην κρίση με το Άγαλμα και το τραπέζι που είδαμε στην αποθήκη που έφτιαξε ο Μπάρι και να μην είχαμε δει τα 2 τελευταία επεισόδια. Το ένα ήταν για να κανει πρόμο την νεα σειρά και το άλλο για να δουμε τους παλιούς χαρακτήρες της σειράς που έχουν φύγει - πεθάνει. Τουλάχιστον είχαμε happy end για την Μία. Τα τελευταία 4-5 λεπτά μου άρεσαν με την ομιλία του Ντίγκλ (που δεν θέλω να δώ αυτον σαν green lanter )το κλείσιμο ήταν πολύ συγκινητικό
    δεν σε αρεσε να μην το εβλεπες. για την λορελ υπαρχει εξηγηση το ειπε ο ιδιος ο marc
    Spoiler
    για την νταινα ειπε οτι εξαφανιστηκε ως δια μαγειας. αρα οταν θα πηγε αλλου θα εγινε. αφου η φελισιτυ δεν θα ηταν στην σαιζον γενικα.ο αντας της μοιρα ειναι νεκρος τελος. ο μονιτορ ειναι ζωντανος και αυτος. η μαλλον η νεοτερη εκδοχη του.δεν θες τον ντιγκλ green lantern αλλα θα βαλει το αλλο επιθετο. και φυσικο να εδειχναν τον ολιβερ σε φλασμπακ . να μην τον εδειχναν δηλαδη; αφου ειναι επεισοδιο αφιερωμα να το πω

TV Guru!
    Likes / Thanks
    !!!!!!!!!!!!
    spiros#27

TV Guru!
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την lapo Εμφάνιση Δημοσίευσης
    δεν σε αρεσε να μην το εβλεπες. για την λορελ υπαρχει εξηγηση το ειπε ο ιδιος ο marc
    Spoiler
    για την νταινα ειπε οτι εξαφανιστηκε ως δια μαγειας. αρα οταν θα πηγε αλλου θα εγινε. αφου η φελισιτυ δεν θα ηταν στην σαιζον γενικα.ο αντας της μοιρα ειναι νεκρος τελος. ο μονιτορ ειναι ζωντανος και αυτος. η μαλλον η νεοτερη εκδοχη του.δεν θες τον ντιγκλ green lantern αλλα θα βαλει το αλλο επιθετο. και φυσικο να εδειχναν τον ολιβερ σε φλασμπακ . να μην τον εδειχναν δηλαδη; αφου ειναι επεισοδιο αφιερωμα να το πω
    Να μην έβλεπα το τελευταίο επεισόδιο μιας σειράς που έβλεπα 8 σεζόν ; Λες να ήξερα από πριν το δω ότι δεν θα μου αρέσει για να μην το δω το επεισόδιο ;Τι βλακώδης λογική είναι αυτή ; Συγνώμη κ όλας για το βλακώδης αλλά .... ; Τι πρόταση ήταν αυτή που έκανες και ναι θεωρώ χαλια την εξήγηση για Λόρελ , γαι την Νταιάνα είπε ότι ξύπνησε μετά την κρίση ακριβώς στο μέλλον , για την Φελισιτη δεν ειναι απάντηση ότι δεν ήταν στην σεζόν γενικά όποτε καλά έκανε και δεν αλαξε το μέλλον της το 2040 αφού άλλαξε για όλους αφού το μέλλον αυτό ποτέ δεν έγινε που βλέπαμε στην περασμένη σεζόν , δεν θυμόμουν ότι ο δεύτερος άντρας είχε πεθάνει στην 2 σεζόν ! Για τον ηθοποιό που κανει τον Ντινγκλ νομίζω ότι έχω κάθε δικαίωμα να έχω την άποψη μ αν θα μ άρεσε σαν green lantern ή όχι όπως και η άποψη μου να θεωρώ τελείως βαρετό και αχρείαστο και τελείως ανούσιο το φλας μπακ μια ιστορίας άκυρης για να δούμε απλά τον Όλιβερ γιατί δεν πρόσφερε απόλυτος τίποτα το φλας μπακ και ούτε είναι κακό να θεωρώ ότι θα ήταν καλύτερο να τον κρατήσουν να μας τον δείξουν μόνο στην τελευταία σκηνή με την Φελισητη για την αγωνία και την συγκίνηση , δεν καταλαβαίνω που πειράχτηκες και μ λες να μην το έβλεπα εσυ , ελπίζω να μην είσαι ένας από τους σεναριογράφους και σε έθιξα να ξέρεις λοιπόν ότι δεν γίνεται να έχουν όλοι την ίδια γνώμη τα ίδια γούστα και να αρέσουν όλα σε όλους κΑι να το δέχεσαι και όχι να λες στον άλλον να μην το έβλεπε. Αυτά από μένα. ευχαριστώ
    spiros#27

Newbie
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την spiros stamatelatos Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Να μην έβλεπα το τελευταίο επεισόδιο μιας σειράς που έβλεπα 8 σεζόν ; Λες να ήξερα από πριν το δω ότι δεν θα μου αρέσει για να μην το δω το επεισόδιο ;Τι βλακώδης λογική είναι αυτή ; Συγνώμη κ όλας για το βλακώδης αλλά .... ; Τι πρόταση ήταν αυτή που έκανες και ναι θεωρώ χαλια την εξήγηση για Λόρελ , γαι την Νταιάνα είπε ότι ξύπνησε μετά την κρίση ακριβώς στο μέλλον , για την Φελισιτη δεν ειναι απάντηση ότι δεν ήταν στην σεζόν γενικά όποτε καλά έκανε και δεν αλαξε το μέλλον της το 2040 αφού άλλαξε για όλους αφού το μέλλον αυτό ποτέ δεν έγινε που βλέπαμε στην περασμένη σεζόν , δεν θυμόμουν ότι ο δεύτερος άντρας είχε πεθάνει στην 2 σεζόν ! Για τον ηθοποιό που κανει τον Ντινγκλ νομίζω ότι έχω κάθε δικαίωμα να έχω την άποψη μ αν θα μ άρεσε σαν green lantern ή όχι όπως και η άποψη μου να θεωρώ τελείως βαρετό και αχρείαστο και τελείως ανούσιο το φλας μπακ μια ιστορίας άκυρης για να δούμε απλά τον Όλιβερ γιατί δεν πρόσφερε απόλυτος τίποτα το φλας μπακ και ούτε είναι κακό να θεωρώ ότι θα ήταν καλύτερο να τον κρατήσουν να μας τον δείξουν μόνο στην τελευταία σκηνή με την Φελισητη για την αγωνία και την συγκίνηση , δεν καταλαβαίνω που πειράχτηκες και μ λες να μην το έβλεπα εσυ , ελπίζω να μην είσαι ένας από τους σεναριογράφους και σε έθιξα να ξέρεις λοιπόν ότι δεν γίνεται να έχουν όλοι την ίδια γνώμη τα ίδια γούστα και να αρέσουν όλα σε όλους κΑι να το δέχεσαι και όχι να λες στον άλλον να μην το έβλεπε. Αυτά από μένα. ευχαριστώ
    Η Νταινα ειπε οτι βρεθηκε στο 2040 αμεσως μετα την ημερα της κηδειας του Ολιβερ, δλδ αμεσως μετα απο το τελευταιο επεισοδιο που μας εδειξαν Το μελλον δεν αλλαξε ακριβως...πολλα γεγονοτα μειναν ιδια. και απλα καποια που αφορουσαν τους πρωταγωνιστες πηραν αλλη τροπη πιο θετικη γι αυτους. Οπως ειπαν ο Ολιβερ μπορουσε να αλλαξει μονο τα γεγονοτα/προσωπα τα οποια δε θα του αλλαζαν το ποιος εγινε στο τελος.

TV Guru!
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την vagonar Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Η Νταινα ειπε οτι βρεθηκε στο 2040 αμεσως μετα την ημερα της κηδειας του Ολιβερ, δλδ αμεσως μετα απο το τελευταιο επεισοδιο που μας εδειξαν Το μελλον δεν αλλαξε ακριβως...πολλα γεγονοτα μειναν ιδια. και απλα καποια που αφορουσαν τους πρωταγωνιστες πηραν αλλη τροπη πιο θετικη γι αυτους. Οπως ειπαν ο Ολιβερ μπορουσε να αλλαξει μονο τα γεγονοτα/προσωπα τα οποια δε θα του αλλαζαν το ποιος εγινε στο τελος.
    Όντος έτσι είπε η Νταιανα μετά την κηδεία ; Ε τότε λάθος θυμόμουν. Για την εξήγηση που λες ναι αυτό είπα στο πρώτο ποστ ότι εμένα δεν με κάλυψε σαν εξήγηση . Σωστό η λάθος δεν ξέρω , απλά εμένα δεν με κάλυψε καλά σαν απάντηση! Γιατί Ουτος ή άλλος έχει χαθει έχει πεθάνει έχει φύγει ότι/οποίος ήταν να τον αλλάξει τον άλλαξε Ουτος η άλλος όποτε γιατί να μην ανάσταινε όσους άδικα χάθηκαν και όχι μερικούς. Όποτε να είναι όλοι ευχαριστημένοι;Το μέλλον που είδαμε με την κόρη του Όλιβερ να Παντρεύεται είχε αλλάξει ριζικά . Κανεις δεν είχε την ζωή που είχε πριν την κρίση ,εγώ αυτό κατάλαβα . τέλος πάντων αυτό ήταν το τέλος με τα θετικά του με τα αρνητικά του πάντα έτσι είναι τα φιναλε σε σειρές αμφιλεγόμενα σε άλλους αρέσουν σε άλλους όχι !καλη συνέχεια !
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την spiros stamatelatos; 3 Φεβρουαρίου 2020 στις 20:49
    spiros#27

TV Guru!
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την lapo Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Spoiler
    ο αντας της μοιρα ειναι νεκρος τελος. ο μονιτορ ειναι ζωντανος και αυτος. η μαλλον η νεοτερη εκδοχη του.
    Η Μόιρα λοιπόν μιας και τσέκαρα τα επεισόδια πέθανε και ο Γουόλτερ όχι . Αυτή πέθανε στο 20 Επεισόδιο της 2 σεζόν . Ο Γουόλτερ παίζει κανονικά και στο επόμενο στην Κηδεία και τα σχετικά και μετά ο χαρακτήρας φεύγει από την σειρά και δεν ξανά παίζει . Στο 21 επεισόδιο δεν τον δείχνει να πεθαίνει όποτε καλά είπα Γιατί δεν το ψάχνει αυτή ή ούτε καν τον αναφέρει αφού όταν πέθανε αυτή τον είχε ήταν παντρεμένη μαζί του .
    spiros#27

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία