Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Αποτελέσματα 21 έως 28 από 28

Θέμα: Ted Lasso - Official Discussion Thread

Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    superheronews.gr

2. Thanks great thanked for this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της Chiras365
    Likes / Thanks
    201 - 209

Τo backlash της κριτικής είναι σίγουρα δικαιολογημένο καθώς το έργο - νομίζω, χωρις να γνωρίζω - (εκ)βιάστηκε στην γρήγορη επιστροφή στην δεύτερη σεζόν.

Αργότερα μαθεύτηκε από τον Sudeikis & τον Hunt πως το πλάνο ήταν για 10 επεισόδια, με τα τρία πρώτα της δεύτερης σεζόν να είναι γραμμένα για ένα μεγάλο επεισόδιο, αλλά η Apple είχε άλλα πλάνα.

Είναι αδιαμφισβήτητη η ποιότητα των ερμηνειών που δεν καταφεύγουν στο καταφύγιο του κλίματος που επικρατεί για την σειρα έξω από την παραγωγή καθαυτή, αλλά σίγουρα έχει χαθεί η ισχύς του γρίφου ονόματι Ted Lasso - από την μία, υπάρχει μία ξεκάθαρη γραμμή υπογραμμίζοντας την ραγδαία πτώση του προς τις κρίσεις πανικού και τον όλεθρο του διαζυγίου του, από την άλλη βλέπουμε πως θελοντας να φερει ολο το καστ/χαρακτηρες σε μία τροχιά που αποφεύγει την καρικατούρα, το πλοίο παραμένει στην ίδια πορεία.

Απολαυστική όσο καμία άλλη επιλογή αυτήν την στιγμή.

Likes / Thanks
    superheronews.gr

5. Likes Chiras365 liked this post
    Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Ανάμεικτα τα συναισθήματα για τη σεζόν μέχρι στιγμής. Εντελώς διαφορετικό ύφος και τα επεισόδια έχουν γίνει 40λεπτα.

Εξακολουθεί να μου αρέσει η σειρά, απλά δεν ξέρω αν θα τους βγει στη συνέχεια.

Πρόσφατα έμαθα πως ο χαρακτήρας του Ted Lasso υπήρχε πολύ πιο πριν τη σειρά.

Likes / Thanks
    superheronews.gr

TV Guru! Το Avatar του/της GeorgeCR7
    Likes / Thanks
    Τέλος και από εμένα η 2η σεζόν, δεν μού άρεσε τόσο όσο η πρώτη, την βρήκα αρκετά μέτρια και σε πολλά σημεία κουραστική θα έλεγα, ειδικά κάποια επεισόδια δεν είχαν καν λόγω ύπαρξης κατά την άποψη μού.
    Μού άρεσε το γεγονός ότι επικεντρώθηκε και μας έδειξε την ζωή χαρακτήρων πού ήταν "δευτεροκλασάτοι" στην αρχική σεζόν, όπως θετική ήταν και η προσθήκη της ψυχολόγου.
    Ο Τζέισον Σουντέικις πάρα πολύ καλός στον ρόλο τού, όπως και ο Ρόι Κεντ ήταν φοβερός, μού άρεσαν πολύ οι γκριμάτσες τού, αλλά και οι μονολεκτικές απαντήσεις τού, ήταν όλα τα λεφτά!

Θα ήθελα όμως, και το έχω ξανά πει, περισσότερο ποδόσφαιρο στην σειρά, αλλά σίγουρα τα λεφτά για σκηνικά είναι πάρα πολλά και το καταλαβαίνω.

Μάλλον τού χρόνου το καλοκαίρι θα έχουμε και την τρίτη σεζόν, θα την ακολουθήσω την σειρά, αν και δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να προσφέρει.

9. Likes patrickdrd liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της great
    Likes / Thanks
    Εξαιρετική η 2η εννοείτε. Είχε γέλιο, ωραια επεισόδια και για πολυ ξύλο το ανύπαρκτο κωλοπαίδι που ουτε ο Ροϊ δεν ηθελε να τον ακουμπήσει.

TV Guru! Το Avatar του/της hakinen
    Likes / Thanks
    Το μόνο εντυπωσιακό είναι το γεγονός οτι ο Σουντέκις ήταν ζευγάρι με την Ουάιλντ.
    Ο Σουντέκις. Με την Ολίβια!!
    Δεν περιγράφω άλλο...

Την σειρά καθ΄εαυτή την βρίσκω τόσο κακή, που νομίζω πως κάποιος μας κάνει πλάκα.
    Μαζέψτε επιτέλους τα σκυλιά απο τα μπαλκόνια σας. Ζώα!!!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας