Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Αποτελέσματα 21 έως 26 από 26

Θέμα: Doctor Who Series 13 - News/Spoilers/Trailers/Sneak Peeks

TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks

9X01, "The Magician's Apprentice" και 9Χ02, "Τhe Witch's Familiar". Άσος και στα δύο και πολύ τους ήταν (στο δεύτερο ήθελα να βάλω κάτω από 0). Οι υπόλοιποι έδωσαν 10άρια. Μυθολογικά. Προφανώς και πρέπει να τα δεις. (Αλλά νομίζω ότι τα έχεις ήδη δει, πέτυχα κάτι σχόλιά σου στο 9Χ02.)

9Χ05, "The Girl Who Died". Αυτό μου άρεσε, αν και οι περισσότεροι το βρήκαν μετριοκακό. Εισαγάγει έναν χαρακτήρα που θα παίξει κάποιο ρόλο στη συνέχεια. Το δεύτερο μέρος, 9Χ06, "The Woman Who Lived", δεν ήταν το ίδιο καλό.

9Χ07, "The Zygon Invasion" και 9Χ08, "The Zygon Inversion". Το πρώτο ήταν άθλιο (κι άλλος άσος), το δεύτερο οριακά καλύτερο, με έναν ωραίο μονόλογο του Ντόκτορ και ίσως κάποια στοιχεία για την τύχη της Κλάρα.

9Χ10, "Face the Raven". Απαραίτητη η θέαση, γιατί συμβαίνει κάτι εξαιρετικά σημαντικό. Είναι καλό επεισόδιο; Μμμμμ... Οι μισοί το λάτρεψαν, οι υπόλοιποι το μίσησαν. Εγώ τοποθετούμαι κάπου στη μέση.

9Χ11, "Heaven Sent" και 9Χ12, "Hell Bent". Διπλό μυθολογικό φινάλε σεζόν. Το πρώτο επεισόδιο είναι, για μένα, "ίσως ό,τι καλύτερο έχει γεννήσει ο νους του Μόφατ για τη σειρά" (σίγουρα με κάμποσα λάθη, βέβαια). Σχεδόν με ενθουσίασε. Το δεύτερο ήταν η απόλυτη καταστροφή. Δεν άντεξα ούτε καν να το βαθμολογήσω.

9Χ99, "The Husbands of River Song". Χριστουγεννιάτικο. Κι ένας ακόμα άσος. Αλλά, ξέρεις, μόνο εγώ έβαλα άσο.

http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

2. Likes johny f liked this post
    Likes / Thanks
    10X01, "The Pilot". Δεν είναι κάτι εξαιρετικό, αλλά ίσως θες να το δεις, για να τσεκάρεις τη νέα companion. Θα χάσεις κάτι αν δε δεις ΚΑΝΕΝΑ επεισόδιο με τη συγκεκριμένη companion; Ειλικρινά, όχι. Είναι η χειρότερη όλων των εποχών (ακόμα χειρότερη και από την Έιμι, ω Θεοί τι γράφω).

10Χ04, "Knock Knock". Το σημείωνω μόνο και μόνο επειδή εμένα μου άρεσε αρκετά, ενώ οι υπόλοιποι το βρήκαν κακό. Standalone, δε θα χάσεις και τίποτα αν δεν το δεις.

10Χ11, "World Enough and Time" και 10Χ12, "The Doctor Falls". Διπλό μυθολογικό φινάλε. Θα δεις το τέλος της companion, αν σ' ενδιαφέρει. Το 12 ήταν απαράδεκτο, εννοείται ότι έριξα άσο.

Γενικά, ήταν μια κακή σεζόν.

11Χ00, "Twice Upon a Time". Το απολύτως τελευταίο επεισόδιο του 12 και του Μόφατ. Το Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο που πάντα ήθελα να δω από τούτη τη σειρά.

Σύμφωνα με το φόρουμ, την 11η σεζόν την έχεις δει, τουλάχιστον έγραφες μέχρι το 11Χ03. Υποψιάζομαι ότι έχεις δει και τις προηγούμενες και μου κάνει φοβερή εντύπωση ότι δεν το θυμάσαι...

11Χ06, "Demons of the Punjab". Ενδιαφέρον ιστορικό επεισόδιο.

11Χ07, "Kerblam!". Όχι εξαιρετικό, αλλά μου άρεσε η τελική εξήγηση.

11Χ09, "It Takes You Away". Εξαιρετικά πρωτότυπη ιστορία, δίνει την αίσθηση ότι αυτός που τη σκέφτηκε είχε τσακίσει δυο κουβάδες μαγικά μανιτάρια.

11Χ10, "The Battle of Ranskoor Av Kolos" Φινάλε σεζόν. Πρωτότυπη ιδέα το ζευγάρι των εξωγήινων.

Γενικά, η σεζόν έδωσε μεγαλύτερο βάρος στους companions, παρά στην ίδια την Ντόκτορ.

http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

4. Thanks johny f thanked for this post
    Likes / Thanks
    11Χ99, "Resolution". Υποθέτω ότι είναι σημαντικό, γιατί επιστρέφει κάποιος παλιός γνώριμος. Αλλά δεν είναι τρομερά αξιομνημόνευτο.

12Χ01, "Spyfall, Part 1". Σημαντικό επεισόδιο, σημαντική επιστροφή κάποιου χαρακτήρα, αλλά όχι κάτι τρομερό. Το δεύτερο μέρος του, "Spyfall, Part 2" ήταν κακό.

12Χ05, "Fugitive of the Judoon". Πολύ καλό επεισόδιο, που θέτει τις βάσεις για την κεντρική ιστορία της σεζόν.

12Χ06, "Praxeus". Δεν ήταν εξαιρετικό, αλλά το θέμα ήταν ταμάμ για καραντίνα.

12Χ08, "The Haunting of Villa Diodati". Σημαντικό επεισόδιο, γιατί οδηγεί στο διπλό φινάλε. Και είναι και καλό, οφείλω να προσθέσω.

12Χ09, "Ascension of the Cybermen" και 12Χ10, "The Timeless Children". Διπλό μυθολογικό φινάλε, που αλλάζει την πορεία της σειράς. Όπως καταλαβαίνεις, έχω θέμα με αυτό. Αλλά, ναι, μπορεί και να είναι συναρπαστική η συνέχεια.

13Χ00, "Revolution of the Daleks". Οι περισσότεροι το ξέσκισαν στις κριτικές τους. Δεν ήταν σπουδαίο, αλλά ούτε και τόσο κακό, ώστε να το θάβουν όλοι.
    Maybe there's hope.

Horace Mann

Nίκος Καζαντζάκης

6. Thanks johny f thanked for this post
    TV Maniac Το Avatar του/της Naelyn
    Likes / Thanks
    Ρε συ Χριστίνα, δεν υπάρχεις. Σε ευχαριστώ πολύ για την δουλειά που έριξες. Απίστευτη!

Κατά τη γνώμη μου, τα συγκεκριμένα ποστ σου "χάνονται" σε αυτό το thread. Θα έπρεπε να είναι pinned στο κεντρικό θέμα της σειράς για όποιον ενδιαφέρεται.

Ευχαριστώ και πάλι, τα λόγια είναι περιττά.

ΥΓ - Κάποια από αυτά, ειδικά από τις πρώτες μετά-11 σεζόν, νομίζω πως τα έχω δει, αλλά ούτε που τα θυμάμαι. Φαντάσου.

8. Likes HristinaB liked this post
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Naelyn Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Κάποια από αυτά, ειδικά από τις πρώτες μετά-11 σεζόν, νομίζω πως τα έχω δει, αλλά ούτε που τα θυμάμαι. Φαντάσου.
    Εγώ απλά θα υπενθυμίσω ότι αυτές οι σεζόν έχουν showrunner τον Μόφατ και θα σφυρίξω αδιάφορα...
    Maybe there's hope.

Horace Mann

Nίκος Καζαντζάκης

10. Likes Naelyn liked this post
    TV Maniac Το Avatar του/της panagiotis1988
    Likes / Thanks
    Θεωρώ ότι το 12*09 πρέπει να το δεις υποχρεωτικά αν θες να δεις από εδώ κ πέρα τη σειρά...είναι game changer
    ​One day, I shall come back. Yes, I shall come back. Until then, there must be no regrets, no tears, no anxieties.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας