Αποτελέσματα 1 έως 9 από 9

Θέμα: Παρουσιάστε! - Θέμα σχολιασμού της σειράς

Moderator Το Avatar του/της Hrisa76
    Likes / Thanks

Παρουσιάστε! - Θέμα σχολιασμού της σειράς

Παρουσιάστε!

Επίσημο thread συζήτησης/trailers/spoilers κτλ
    (απαραίτητα τα spoiler tags)

Κωμική σειρά η οποία εκανε πρεμιέρα στις 28-09-2020 στον Antenna.

Πρωταγωνιστούν οι Γιάννης Μπέζος, Μανώλης Μαυροματάκης, Θόδωρος Κατσαφάδος, Ελένη Ουζουνίδου, Βαλερία Κουρούπη,
    Βασιλική Τρουφάκου, Σταύρος Μαρκάλας, Ελεάνα Καυκαλά, Κυριάκος Σαλής, Βίκτωρας Πέτσας, Ηρακλής Κωστάκης,
    Μάνος Καζαμίας, Ιωάννης Απέργης, Αλέξης Βιδαλάκης, Μάριος Δερβιτσιώτης, Γιώργος Ζυγούρης, Θάλεια Σταματέλου, Κώστας Λάσκος.

Δυο στρατόπεδα σε παραμεθόριο περιοχή. Δυο διοικητές στη μέση μιας "μάχης" που προϋπάρχει για μια γυναίκα και φουντώνει για μία θέση Ταξίαρχου! Ο ένας στρατολάγνος, στυγνός μιλιταριστής με στρατόπεδο "Προβλεπέ" και ο άλλος το "απόλυτο Χύμα"! Ορκισμένοι εχθροί!

Moderator Το Avatar του/της Hrisa76
    Likes / Thanks
    Γιατί? Ειλικρινά, ΓΙΑΤΙ? Δηλαδή έγραψε κάποιος αυτό το σενάριο, το διάβασε κάποιος άλλος και είπε "πωωωωωω τι σειράρα θα γίνει!"
    Μιλάμε για τραγική σειρά.

Newbie
    Likes / Thanks
    Εμενα μου αρεσε παντως. Δεν ειναι και η σουπερ σειρα, αλλα για να περασεις την ωρα σου και να γελασεις καλο ειναι.

TV Guru! Το Avatar του/της spiross27
    Likes / Thanks
    Και εμένα μου αρέσει ,έχει καλές ατάκες , πάντα να δίνουμε λίγο χρόνο στις Ελληνικές σειρές μην της θάβουμε απο το πρώτο-δεύτερο επεισόδιο. Είδη το τέταρτο επεισόδιο που ξεκαθαρίζει και πως θα κινηθεί η ιστορία ήταν το καλύτερο μέχρι τώρα. απο ότι βλέπω μέχρι τώρα έχει πάει και αρκετά καλά με gntm απέναντι
    spiros#27

TV Guru! Το Avatar του/της GeorgeCR7
    Likes / Thanks
    Έχω δει όλα τα επεισόδια που έχουν προβληθεί μέχρι στιγμής και μπορώ να πω ότι είναι πολύ διασκεδαστική σειρά, όπου τουλάχιστον για εμένα βγάζει πολύ γέλιο!
    Ο Μπέζος πολύ καλός στο ρόλο του, όπως πάντα προφανώς, επίσης και το υπόλοιπο καστ είναι πολύ καλό δημιουργώντας ένα τρομερά χιουριστικό σύνολο, ειδικά αυτός που υποδύεται τον Αλβανό προμηθευτή των στρατοπέδων είναι απλά κορυφή το άτομο, άψογος απλά στο ρόλο του!

Το μόνο πρόβλημά μου και το έχω παρατηρήσει σε πολλές ελληνικές σειρές τα τελευταία χρόνια είναι ότι βγάζουν πολλά επεισόδια ανά σεζόν και έτσι χάνεται κάποια στιγμή η πλοκή, οι σειρές επαναλαμβάνονται και γίνονται μονότονες, με άμεσο αποτέλεσμα την πτώση της τηλεθέασής τους και τελικά τη διακοπή τους από το κανάλι! Καλύτερα θα ήταν ένα επεισόδιο την εβδομάδα, στο κάτω-κάτω ας ακολουθήσουν το πλάνο των ξένων σειρών με 20-23 επεισόδια ανά σεζόν και όχι 50 ή 60.

6. Likes The_Craft liked this post
    Newbie
    Likes / Thanks
    Αυτη την ταση με τα 2 επεισοδια ανα εβδομαδα αντι για 1 εχω την εντυπωση οτι την ξεκινησε ο Alpha με την "Μουρμουρα" τo 2013 και την ακουλουθησε και ο Ant1 απο το 2017 σε ολες τις κωμικες σειρες που εχει βαλει μεχρι σημερα εκτος του Καφε της Χαρας. Ειναι αναγκαιο κακο γιατι πρεπει να καλυφθουν 5 ημερες τις εβδομαδας με μονο 2 ή 3 σειρες, αφου τα τελευταια χρονια οι κωμωδιες βγαινουν με το σταγονομετρο. Οι παλιες καλες εποχες που ειχε καθε καναλι εβγαζε 10+ σειρες ανα σεζον και ετσι καθε μερα της εβδομαδας επαιζαν απο 2 ή 3 διαφορετικες εβδιμαδιαιες σειρες δυστυχως εχουν περασει ανεπιστρεπτι

8. Likes The_Craft, spiross27 liked this post
    Newbie
    Likes / Thanks
    O τυπος που παιζει τον αλβανο στην σειρα είναι ο ιδιος ηθοποιος που υποδυθηκε τον αλβανο μπατλερ στο χαλβαη 5-0?

TV Guru! Το Avatar του/της veronica1
    Likes / Thanks
    Ωραία σειρά κι αυτή, κι επειδή έχουμε ανάγκη απο γέλιο, νομίζω οτι η σειρά το δίνει άπλετα. Είναι κι αυτή στις αγαπημένες ελληνικές σειρές

Newbie
    Likes / Thanks
    To σενάριο έχει αρχίσει να επαναλαμβάνεται,φαίνεται λες και έχουν ξεμείνει απο ιδέες

Sent from my iPad using Tapatalk

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας