Αποτελέσματα 1 έως 4 από 4

Θέμα: Doctor Who 13x00 - Revolution of the Daleks

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    3 Χρήστες
    5
    για να ψηφήσετε
    13x00
    Revolution of the Daleks

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Δεν Διατίθεται
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    01/01/2021 - 19:35
    GMT 0
    01/01/2021 - 21:35
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Ποτέ δεν έχω απαιτήσεις από special επεισόδια, οπότε ένα απλό decent επεισόδιο.

Ήταν καλό που είδαμε μετά από καιρό τον Doctor. Κρατάω στα θετικά την επανεμφάνιση του Captain Jack και την αποχώρηση των companions.

TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    Από τότε που αποφάσισα να διαφυλάξω την ψυχική μου υγεία και να πάψω να ασχολούμαι με το continuity σ' αυτή τη σειρά, δεν είναι πολλά αυτά που με ενοχλούν (βοηθά ΑΠΕΙΡΑ και το γεγονός ότι έχουμε ξεφορτωθεί τον Μόφατ και τον γκρινιάρη μισάνθρωπο Ντόκτωρ του Καπάλντι, βεβαίως).

Η εποχή Chibnall είναι κατά βάση λησμονήσιμη, αυτό οφείλω να το παραδεχτώ. Εκτός από την αποκάλυψη του Timeless Child (κι αυτή στο περίπου, μη νομίζετε) δε θυμάμαι σχεδόν τίποτα άλλο. Ακόμα κι έτσι, όμως, ένιωθα ότι υπήρχαν πολλά κενά στην ιστορία, όπως και μπόλικες ομοιότητες με άλλα επεισόδια στα οποία επέστρεφαν τα Ντάλεκ -- για να μη μιλήσω για τη μονομανία της σειράς να εμφανίζει όλους τους πολιτικούς της Μεγάλης Βρετανίας ως επικίνδυνα καθίκια.

Από την άλλη, είχαμε την επιστροφή του Κάπταιν Τζακ, που είναι μεγάλη αδυναμία και τρελή απόλαυση, ειδικά αν το σενάριο του επιτρέπει να φλερτάρει ασύστολα με κάθε μορφή ζωής. Μου άρεσαν και οι διάφορες αναφορές σε προηγούμενες σεζόν, ακόμα κι αν αυτές έγιναν μόνο και μόνο για χάρη νοσταλγίας ή fan service στους παλιούς φαν.

Δε στενοχωρήθηκα ιδιαίτερα με την αποχώρηση του Ράιαν, γιατί δε θεωρώ ότι ήταν πολύ ιδιαίτερος companion (καλύτερος πάντως από την εντελώς άχρωμη και άοσμη Μπίλι, εννοείται). Ο Γκράχαμ, όμως, θα μου λείψει, ήταν ο αγαπημένος μου από τους τρεις. Για να δούμε πώς θα πάει το πράγμα με δυο κορίτσια στο Τάρντις. (Ναι, το ξέρω ότι έχουν ξαναϋπάρξει δυο κορίτσια σε ένα Τάρντις - η Κλάρα και η Ασίλντιρ - αλλά αυτό το ηλίθιο φινάλε του "Hell Bent" προσπαθώ να το ξεχάσω.)

Οπότε, ναι, δεν ήταν τίποτα σπουδαίο, αλλά δεν ήταν και τόσο κακό, ώστε να του αξίζουν οι τόσο φριχτές κριτικές που διαβάζω, που ξεσκίζουν τα πάντα. Εγώ προσωπικά θα περιμένω την επόμενη σεζόν με ενδιαφέρον.
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

4. Likes johny f liked this post
    Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    αρκετα καλο επεισοδιο..την Τζοντι την συμπαθω παρα πολυ...το εχω πει αρκερες φορες...λατρευω Τζακ..αρα μονο και μονο η παρουσια του ηταν αρκετη.!!

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
join us