Αποτελέσματα 1 έως 10 από 10

Θέμα: The Expanse 5x10 - Nemesis Games

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    5 Χρήστες
    9,8
    για να ψηφήσετε
    5x10
    Nemesis Games

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Δεν Διατίθεται
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    02/02/2021 - 21:00
    GMT -5
    03/02/2021 - 04:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Guru! Το Avatar του/της johny f
    Likes / Thanks
    Ελαχιστα πραγματα στη 5η σεζον αφου με 8 επισοδεια να ειναι φιλλερ και μολις 2 καπως σοβαρα το 4ο και το 10ο δε γινεται δουλεια.
    Ασε που ειναι απιστευτο πως κοιμουνται σε ολη τη σεζον τον υπνο του δικαιου οι Γηινοι και αλωνιζει ενας εντελως μονοδιαστατος vilain ο Μαρκο Ιναρος με τη βοηθεια καποιων Αρειανων.
    Παντως το να αναλωνεται μια σεζον σε αχρειαστο μελο μπλα μπλα και στα τελευταια 10 λεπτα του φιναλε να εξελισονται ενα καρο ιστοριες στο Δακτυλιο κυριως,που τον θυμιθηκαν κι αυτον..., σαν τυρι για την 6η σεζον δεν ειναι σοβαρα πραγματα κατα τη γνωμη μου.
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την johny f; 7 Φεβρουαρίου 2021 στις 01:48
    Η μουσικη μου (FLOW MOTION) στο Youtube
    https://www.youtube.com/user/johnyfl...view=0&sort=dd

TV Maniac Το Avatar του/της nwosu
    Likes / Thanks
    Aπό μέρες Game of Thrones είχα να ζήσω τέτοια βαρεμάρα σε σειρά που παρακολουθώ φανατικά.

Ελπίζω να μας αποζημιώσει η τελευταία σεζόν με ένα καταστροφικό / σκοτεινό τέλος.

Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Εγώ έχω χαθεί με το σενάριο και έχω χάσει τη διάθεση που είχα στις προηγούμενες σεζόν. Θα συμφωνήσω πως η σεζόν ήταν υποτονική.

Καλα κάνουν και το ολοκληρώνουν στην επόμενη σεζόν. Ίσως έπρεπε κι από φέτος.

TV Guru! Το Avatar του/της solonlakis
    Likes / Thanks
    Προσωπικά μου άρεσε πολύ η σεζόν. Βέβαια αγαπάω τόσο πολύ την σειρά που θα έβλεπα και 10 filler στην σειρά αν υπήρχαν! Σίγουρα είχε κάποιες κοιλιές αλλά σε γενικές γραμμές την θεωρώ πολύ καλή αν και σίγουρα μπορούσαν οι εξελίξεις 4 επεισοδίων να δοθούν άνετα σε 2.
    Τεσπα, εξαιρετική ερμηνεία από την Dominique Tipper αντάξια βραβείου κατά την γνώμη μου, και δεν της το είχα.
    Το τέλος της σεζόν μας βάζει πάλι στην τροχιά της κεντρικής ιστορίας με το πρωτομόριο όπου η ανθρωπότητα μάλλον θα κληθεί να αντιμετωπίσει την απειλή που κατέστρεψε τον χαμένο πολιτισμό των "Χτιστών". Θα πρέπει να περιμένουμε πάλι ένα χρόνο για την συνέχεια.

6. Likes edesp liked this post
    TV Maniac
    Likes / Thanks
    Στο τέλος τι έγινε εκεί που του δίνει η άλλη το βραχιόλι; δεν κατάλαβα πέρασαν τον δακτύλιο;

TV Maniac Το Avatar του/της nwosu
    Likes / Thanks
    Τους "έφαγε" η ανωμαλία που είχε συναντήσει ο Χόλντεν στον πλανήτη Ilus την προηγούμενη σεζόν.

Ρίξε εδώ μια ματιά αν δεν το θυμάσαι. https://expanse.fandom.com/wiki/Void_bullet

TV Master Το Avatar του/της edesp
    Likes / Thanks
    Πράγματι πολύ υποτονική η φετινή σεζόν... Εμένα, βέβαια, μου άρεσε! Μπορεί να μην με κράτησε στην τσίτα όπως άλλες φορές, αλλά έδωσε πιο πολύ βάθος στις ιστορίες. Εννοείτε ότι είναι μία από τις αγαπημένες μου σειρές.
    Είχα την εντύπωση ότι αυτός θα ήταν και ο τελευταίος κύκλος οπότε χάρηκα πολύ που θα έχουμε την ευκαιρία να δούμε άλλον ένα!
    Τι κρίμα όμως για τον Άλεξ... Στεναχωρήθηκα πολύ...

Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    πολυ καλο το φιναλε...μπορει να μην μιλαμε για τη καλυτερη σεζον, αλλα ηταν ψηλο επιπεδο ξανα.!! ειχε αρκετες εξελιξεις και αφηνει θεματα για τη τελευταια σεζον.!!! we shall see.!!!

TV Guru! Το Avatar του/της spiross27
    Likes / Thanks
    Εγώ δεν θα συμφωνήσω με ότι διαβάζω εδώ. Πέρα από ένα επεισόδιο με τον Έιμος και την Μάο στη γη δεν βρήκα κανένα άλλο βαρετό ή υποτονικό. Όλα τα επεισόδια με κράτησαν με την δράση και τις εξελίξεις τους. Η σεζόν ήταν καταπληκτική πολύ καλύτερη από την 4. Δεν ήθελα να χάσουμε κανέναν από τους βασικούς τους ροσινάντε πολύ κρίμα για τον Άλεξ σίγουρα θα λείψει στην τελευταία σεζόν. Μου άρεσε στο τέλος ο Έιμος τον τρόπο που έφερε μέσα στο ροσινάντε την Μάο!! Ο Μάρκο Ινάρος πολύ καλός κακός μην ξεχνάμε ότι το διάστημα είναι αχανές και μπορεί να κρυφτεί άνετα κ να χαθεί και είχε βοήθεια χρόνια από πίσω δεν θα σχεδίασε όλα αυτά σε μια ημέρα. Ήταν μια πολύ καλό σχεδιασμένη πολύπλευρη επίθεση που τους έπιασε όλους στον ύπνο. Το τελευταίο επεισόδιο τώρα της σεζόν πολύ δυνατό και αυτό με ανατροπές και με την επανένωση της ομάδας κατά του Ινάρος πλέον. Η τελευταία σκηνή στον δακτύλιο σοκαριστική να δούμε τι θα γίνει στους πλανήτες τώρα που οι άνθρωποι πήγαν κ το πρωτομόριο πάλι και λογικά ξύπνησαν και ότι ήταν αυτό που εξαφάνισε τους χτίστες των δαχτυλιδιών. Ελπίζω να έχουμε την νέα σεζόν τον Δεκέμβριο του 21 και να μην έχουμε καθυστερήσεις λόγο της πανδημίας. 10/10 ολόκληρη η σεζόν !
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την spiross27; 20 Μαρτίου 2021 στις 19:58
    spiros#27

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία