Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 έως 20 από 22

Θέμα: 1899 - Official Discussion Thread

TV Guru! Το Avatar του/της great
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την johny f Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Δηλαδη ρε συ Great επειδη δε σου αρεσει η σειρα ,θες ολοι να πουμε το ιδιο ή μηπως κιολας να κλειδωσουν το thread οι διαχειρηστες?
    Καπου ημαρτον ,μαθε να μιλας σωστα σε μια συζητηση,ή αν δε σε ενδιαφερει ασε οσους μπορουν να συζητησουν.
    Και, ναι εχει σημασια.
    εε ορίστε;

TV Guru! Το Avatar του/της tasoskratos
    Likes / Thanks
    Για να μην υπάρχουν παραξηγήσεις.
    Υπάρχει κόσμος που είδε τη σειρά και ενθουσιάστηκε. Περί ορέξεως...
    Εγώ απλά με άλλη διάθεση ξεκίνησα να βλέπω το 1899. Πιθανόν να μάσησα και από το poster, τέλος πάντων, απλά οι σειρές
    Spoiler

Προσοχή. Έτσι το βλέπω ΕΓΩ.
    Spoiler

Και χαλαρά...
    WE HAVE TO GO BACK JJ
    WE HAVE TO GO BACK

3. Thanks johny f thanked for this post
    Likes spiross27 liked this post
    Super Moderator Το Avatar του/της greekie
    Likes / Thanks
    Όλα στο μπλέντερ και σ’ όποιον αρέσει.
    Πώς λέμε, Άγγλοι, Γάλλοι, Πορτογάλοι, όλοι οι καλοί χωράνε; Ε αυτό αλλά και σε επίπεδο σεναρίου.
    Ως ένα σημείο γούσταρα αρκετά αλλά μόλις ειπώθηκε η λέξη προσωπικό buzz kill
    Spoiler
    τότε προσγειώθηκα κι εγώ στην πραγματικότητα.
    Περίμενα κάτι πιο
    Spoiler

Τεσπα, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

5. Likes great liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της spiross27
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την tasoskratos Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Για να μην υπάρχουν παραξηγήσεις.
    Υπάρχει κόσμος που είδε τη σειρά και ενθουσιάστηκε. Περί ορέξεως...
    Εγώ απλά με άλλη διάθεση ξεκίνησα να βλέπω το 1899. Πιθανόν να μάσησα και από το poster, τέλος πάντων, απλά οι σειρές
    Spoiler

Προσοχή. Έτσι το βλέπω ΕΓΩ.
    Spoiler

Και χαλαρά...
    Ακριβώς με το ίδιο ξενέρωσα κ εγώ με την σειρά. Μια χαρά στην αρχή αλλά μετά ... Και κυρίως όταν έγινε η αποκάλυψη ξενέρωσα. Η σειρά μόλις έμαθα ότι κόπηκε . Κάπως το περίμενα βασικά . Δεν θα μ λείψει ούτε με ενδιαφέρει να μάθω όσα δεν μάθαμε
    spiros#27

7. Likes tasoskratos liked this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    Η σειρά ακυρώθηκε.

ΠΗΓΗ
    superheronews.gr

9. Thanks johny f thanked for this post
    Likes great liked this post
    Likes / Thanks
    ααχαχαχαχαχαχαχααχαχχα
    ρε τι παραμυθια μας πουλαει αυτο το netflix και το ποσο πληρωνει για το marketing απο πίσω.
    μια σειρα που την βγαλαν
    στο τοπ 1 ολων των χωρών
    ξεπερασε και το 1δισ σε ωρες
    το αριστουργημα σε ολες τις λιστες με το καταπληκτικο brain explosion scenario
    διθυραμβικά αρθρα για το ποσο ψαγμενη ήταν και οσοι δεν την καταλαβαν ειναι απλα ασχετοι και δεν ξερουν.
    οι καλυτερες σειρες του 2022

νομιζω οτι πλεον με αυτο ειναι η απολυτη αποδειξη για την δυναμη του netflix στην επιροη του κοσμου στο "μεγαλε ειδα μια σειρα θα παθεις πλακα"

Likes / Thanks
    Ηρθε λοιπόν και επίσημα η ηθική δικαίωση για εμάς τους άσχετους!
    Το είχα πει και πριν πολλά χρόνια. Η έπαρση πολλές φορές σε οδηγεί σε λάθους δρόμους για να μην πω τίποτα πιο χοντρό!
    Έκανες μία επιτυχία. ΟΚ και μπράβο και δικαίως.
    Να πας όμως να παραπλανήσεις το κοινό,ότι τώρα μάγκες θα σας κάνω τον εγκέφαλο νιανιά, διότι εμείς είμαστε οι ξύπνιοι και μέχρι την τελευταία σκηνή θα σας έχω τρελλάνει, Αη...Βασίλης.

Μυαλό δεν βάζουν οι δημιουργοί. Έχουμε τόσα και τόσα παραδείγματα που αριστουργήματα στο ξεκίνημα, έχοντας όλα τα φόντα, συνέχιζαν με παραμύθια και αποπροσανατολισμό του κοινού, ή με οικογενειακά δράματα, εφηβικούς έρωτες κλπ κλπ, ενώ άλλο ήταν το βασικό τους θέμα, πήραν αυτό που τους άξιζε!

Σε καμιά περίπτωση δεν λέω ότι ΄΄εμείς΄΄ είμαστε διάνοιες. Απλά, χρόναι τώρα, διαπιστώσαμε ότι κατά μεγάλο ποσοστό είμαστε μια παρέα που μας αρέσουν ρε παιδί μου τα πικάντικά, ίσως και ολίγον πιο καυτερά.
    Ρε καραγκιόζηδες εσείς το παρεξηγήσατε. Δεν έχουμε γανωμένο φάρρυγα και στομάχι
    WE HAVE TO GO BACK JJ
    WE HAVE TO GO BACK

12. Thanks johny f thanked for this post
    Likes great liked this post
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την tasoskratos Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Σε καμιά περίπτωση δεν λέω ότι ΄΄εμείς΄΄ είμαστε διάνοιες.
    φυσικα και ειμαστε
    ειμαστε αυτο που λενε "i was watching shows before it was cool"
    δεν μπορει να ερχετε το καθε τσουτσεκι που του σερβιρει οτι φολα υπαρχει στο netflix και να μου λεει ρε το τελειο manifest το ειδες.
    οχι φιλος, εχω φαει χρονια μπροστα απο την τηλεοραση εχω δει τα παντα απο πατατες ολικης μεχρι αριστουργηματα που ανατριχιαζεις ή κλαις με λυγμους, και αυτο σε 42 λεπτά. Να μαθουν να σέβονται!

Και ξερεις απο που αλλου το καταλαβαινεις, σου λενε ειδα τελεια σειρα. οκ κατσε δες αυτην λιγο πω πω ρε συ τι ηταν αυτο που μου εδωσες φοβερο, ωραια δες και αυτο, πω πω αυτο ειναι το καλυτερο απο ολλα, οχι αυτο ειναι το καλυτερο κτλ κτλ. δεν εχουν αποψη ακόμα και μυαλο να εχει πιξει στο υλικο, οτι και να τους δωσεις φοβερο θα πουνε. Ειναι κοινωνικό φαινομενο ξεκάθαρα

Likes / Thanks
    Να μαθουν να σέβονται!
    Χαλλλλαράααα φίλε μου
    Υπάρχει και μία μικρή? (δεν ξέρω) μερίς η οποία ξετρελλάθηκε.
    Για να είμαι δίκαιος, ίσως και εγώ να είχα ξετρελλαθεί, ίσως, ίσως λέω, έαν το ΄΄πιάτο΄΄ μου το σέρβιραν με διαφορετικό τρόπο.
    Τώρα, η διαφορά με αυτούς που περιγράφεις είναι ότι για να δεις μία σειρά από αυτές που λέμε όχι εύπεπτη, πρέπει να έχεις και ένα υπόβαθρο, γιαυτό πολλές φορές ακούγεται το <<αυτή σειρά δεν είναι για όλους΄΄ και οι ΄΄ολοι΄΄ παρεξηγούνται.
    Όταν, και αθα μιλήσω για τον εαυτό μου, μάθαινα από το Lost ότι σε σημεία όπου συσωρεύεται τεράστια ποσότητα ηλεκτρομαγνητικής ενέργειας, υπάρχει καμπύλωση του χρόνου, κλπ κλπ, ε δεν χρειάστηκα καμία εξήγηση για να δω το Dark.
    Οταν μάθαινα από το fringe για τα παράλληλα σύμπαντα, επίσης κατάλαβα το πόση σημασία είχε η ατάκα του Dr. Strange <<I Love You In All Universe>>.
    θα μου πεις ΄΄φαγαμε τα νειάτα μας΄΄ ψάχνοντας...αλλά και στα μαθηματικά, πρώτα μαθαίνεις πρόσθεση, αφαίρεση, πολλαπλασιασμό & διαίρεση, μετά πας στις εξισώσεις, στις ταυτότητες, κλπ κλπ.
    Αφού λοιπόν τα ξέρεις όλα αυτά τότε άνετα μπορείς να πεις <<Ρε τι παπαριά είναι αυτό το manifest>> και να σε κοιτάνε με ανοιχτό το στόμα.
    Αλλά είπαμε, σεβασμός και στους μη γνωρίζοντες και σε αυτούς που γνωρίζουν και περισσότερα
    WE HAVE TO GO BACK JJ
    WE HAVE TO GO BACK

Super Moderator Το Avatar του/της greekie
    Likes / Thanks
    Καλά ότι έχουν κάψει πολλούς τα πασατέμπο που πασάρει για σειρές το Netflix είναι μεγάλη αλήθεια.
    Πάντως δεν χαλιέμαι όταν μου λένε «δες Manifest, είναι εκπληκτικό» γιατί έχω βρει αντίδοτο και τους καίω εγώ τον εγκέφαλο.

-Εκπληκτικό το Manifest, ε; Για πες μου, έχεις δει Lost;
    -Ε ναι.
    -Μπράβο.
    Έχεις δει Wire, X-Files, Battlestar Galactica, Shield, Band of Brothers, Fringe, Leftovers και τις άλλες μεγάλες σειρές;
    -Ε;;
    -Α γεια σου. Σε 2-3 χρόνια που θα τα ‘χεις δει όλα αυτά ξαναδές Manifest και έλα να μου πεις πόσο τέλειο είναι.

16. Likes NikBG, great, johny f, tasoskratos liked this post
Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία