Σελίδα 11 από 2230 ΠρώτοΠρώτο ... 91011121321611115111011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 101 έως 110 από 22296

Θέμα: Ποια ταινία είδατε σήμερα;

TV Maniac Το Avatar του/της Masta Killah
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την digekas Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Για το 28 Days Later, δεν έχω άποψη γιατί δεν το έχω δει, αλλά το 28 Weeks Later ήταν για κλάματα. Μπορεί να μην μου άρεσε γιατί δεν συνηθίζω να βλέπω ταινίες αυτού του είδους, αλλά από σενάριο-σκηνοθεσία-cast......, για φωτογραφία τι να πεις ένα κουνημένο πλάνο ήταν όλη η ταινία.

Σε καμιά των περιπτώσεων δεν σας προτρέπω να μην τη δείτε, αντιθέτως περιμένω σχόλια σας.

Και οι δυο ταινίες έχουν βαθμολογία 7,5 στο imdb, με την πρώτη να έχει πολύ πιο ομαλή κατανομή και μικρότερη τυπική απόκλιση, ίσως λόγου τετραπλάσιου αριθμού ψήφων.
    Βέβαια το Weeks δεν είναι από τον Danny Boyle, οπότε δεν περιμένω να είναι και τόσο καλό. Θα το δω όμως, να δω τι έχει να προσφέρει.

You can't find my work here anymore...

Likes / Thanks
    Σήμερα είδα 2 ταινίες! Το Blood Diamond με τους Leonardo DiCaprio και Djimon Hounsou αρκετά καλή ταινιούλα, αλλά πρωσοπικά η ερμηνία του DiCaprio στο Departed ήταν σαφώς ανώτερη!

Επίσης είδα το Private Parts μια βιογραφική ταινία του Howard Stern. Διασκεδαστικότατη ταινία με αρκετές δόσεις γέλιου...

TV Master Το Avatar του/της per_gr
    Likes / Thanks
    The Number 23 με Jim Carrey.Καλύτερα να το γυρίσει σε κωμικούς ρόλους πάλι.Μέτρια ταινία.
    Ά και τα 'παιχνίδια κατασκόπων".Ώραιο,το είχα ξαναδεί,ο Ρεντφορντ ηθοποιάρα.
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την per_gr; 5 Ιουνίου 2007 στις 04:02

TV Guru!
    Likes / Thanks
    Είδα το Haute Tension (μετά από πρόταση του φίλτατου alexdeli!). Καλό θρίλερ, με απίστευτο twist στο τέλος, αλλά και πολύ gory, τουλάχιστον για τις δικές μου αντοχές. Μου άρεσε και το soundtrack (είχε και Muse αν δεν κάνω λάθος).

5. Thanks alexdeli thanked for this post
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την careless Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Είδα το Haute Tension (μετά από πρόταση του φίλτατου alexdeli!). Καλό θρίλερ, με απίστευτο twist στο τέλος, αλλά και πολύ gory, τουλάχιστον για τις δικές μου αντοχές. Μου άρεσε και το soundtrack (είχε και Muse αν δεν κάνω λάθος).
    Κοίτα να δεις... μόλις χθες διάβαζα για αυτή την ταινία! Είναι του Alexandre Aja (The Hills Have Eyes) οπότε μπορεί να λέει. Θα το δοκιμάσω!

TV Guru! Το Avatar του/της great
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την careless Εμφάνιση Δημοσίευσης
    χχμμμ, εψαξα να το βρω και εγω μιας και μου κινήσατε το ενδιαφέρον αλλα ο γάτος στο video club δεν μπόρεσε να το βρει...θυμάται κανεις ελληνικό τίτλο γιατί τα καταπληκτικά software που έχουν ακόμα εκει περα δεν ψάχνει με αγγλικό τίτλο

TV Guru!
    Likes / Thanks
    great έπρεπε να τη βάλεις φωτογραφία στο thread της αναγνώρισης ταινίας, και να ζητήσεις τον Ελληνικό τίτλο .

"Υπερένταση"

9. Thanks great thanked for this post
    Newbie
    Likes / Thanks

The Fountain - Η Πηγή της ζωής

Η νέα ταινία του Αρονόφσκι (π, Ρέκβιεμ για ένα όνειρο). Ποιητική ταινία με καταπληκτική μουσική.

TV Guru! Το Avatar του/της alexdeli
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την jipakos Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Η νέα ταινία του Αρονόφσκι (π, Ρέκβιεμ για ένα όνειρο). Ποιητική ταινία με καταπληκτική μουσική.
    Τα πες ολα!Πραγματικα εκπληκτικη ταινια με απιστευτα δεμενη μουσικη απο τον Clint Mansell.
    Είναι μια ιστορία για την πτώση μιας κοινωνίας, που καθώς πέφτει... επαναλαμβάνει στον εαυτό της: "Ως εδώ όλα καλά, ως εδώ όλα καλά, ως εδώ όλα καλά..." Αλλά σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση...

Likes / Thanks
    Ξανάδα το The Insider. προσκυνώ Al Pacino και Russell Crowe...

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας