Σελίδα 2224 από 2227 ΠρώτοΠρώτο ... 1224172421242174221422222223222422252226 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 22.231 έως 22.240 από 22267

Θέμα: Ποια ταινία είδατε σήμερα;

TV Guru! Το Avatar του/της green lantern
    Likes / Thanks
    Dogman -2018. Η ιστορία του Μαρτσέλο ενός περιποιητή σκύλων με απίστευτα τρυφερή ψυχή που παράπλευρα πουλάει και 'σκόνη' για να τα φέρνει βόλτα δεδομένου ότι έχει και μια μικρή κόρη που συναντάει σποραδικά. Ανάμεσα στους φίλους του και ο τ. μποξέρ Σιμόνε, ένα κυριολεκτικά και μεταφορικά κτήνος που τρομοκρατεί τη γειτονιά. Απόλυτη σχέση εξουσιαστή και εξουσιαζόμενου. Κάποια στιγμή θα εμφανιστεί η ευκαιρία να αποδείξει ο Μαρτσέλο πως μπορεί να μην είναι και αυτό ακριβώς που φαίνεται και να μας αποκαλύψει πόσο ο σεβασμός είναι μέσα στις προτεραιότητές του. Εξαίρετη σκηνοθεσία όπως και εξαίρετα πλάνα μιας Ιταλίας του Νότου που όλα περιβάλλονται από λασπόνερα και παράγκες. Με μια φωτογραφία γεμάτη ψυχρά σάπια χρώματα όπως η γειτονιά .Θυμίζει όλο το σκηνικό λες και βρίσκεσαι σε μια πόλη από ταινίες σπαγγέτι γουέστερν. Απο τις ταινίες που με κάλυψαν με το παραπάνω

Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    The Valet - Απολαυστική ταινία, οι Eugenio Derbez και Samara Weaving ήταν εξαιρετικοί.
    superheronews.gr

Likes / Thanks
    Lightyear - Πολύ ωραία ταινία.
    superheronews.gr

TV Guru! Το Avatar του/της great
    Likes / Thanks
    "Superman: Red Son"

Είχα ακούσει για την ιστορία και με είχε ενθουσιάσει η ιδέα ο superman αντί για την αμερική να πέσει στην σοβιετική ένωση αλλά η απογοήτευση ήταν τεραστια. Εγίναν ολα τόσο ξαφνικά σε 3 λεπτά ταινίας. Πως στο καλο βρέθηκε ο Batman να είναι ρώσος επίσης? Τι ήταν αυτό με την wonderwoman, έλεος "man are bad women are good"

Πολύ χάλια σενάριο

Likes / Thanks
    Mrs. Doubtfire - Απολαυστική. Παλιά την είχα δει στην τηλεόραση από κάποιο σημείο αλλά όχι από την αρχή. Μιας και την έχει το Disney Plus είπα να το εκμεταλλευτώ.
    superheronews.gr

TV Guru! Το Avatar του/της darko_wicked
    Likes / Thanks

Prey 2022
    Επιτέλους μια Predator ταινία αντάξια του ονόματος, ειδικά μετά τις γελοιότητες των τελευταίων ταινιών. Εξαιρετική η Amber Midthunder, εκπληκτικά τοπία και ένας Predator επικίνδυνος, όπως πρέπει να είναι!

7. Likes great liked this post
    Likes / Thanks
    Predators (2010)

Φυσικά και είμαι λάτρης της πρώτης Predator την είχα λιώσει την κασέτα τότε. Το 2 ήταν τρομερά αστείο για b-movie και είπα να δω και αυτό μιας και επόμενο είναι το "Prey" που περιμένω να είναι το origin που αξίζει για το saga.

Η ταινία δεν μου φάνηκε και πολύ κακή, είχε το action, θα ήθελα παραπάνω σκηνές μάχης, το τέλος ουσιαστικά δεν έγινε και τίποτα, φτου και από την αρχή κατάσταση αλλά ok. Δεν βαρέθηκα ούτε έβρισα με αυτά που έβλεπα. Νομίζω ήταν καλή προσπάθεια.

Δεν έχω δει το The Predator (2018 ) αλλά από αυτά που διαβάζω είναι για κάτω από το μηδέν και δεν ξέρω. Βεβαια το trailer έδειχνε πιο σύγχρονη κατάσταση αλλά δεν είμαι σίγουρος.

TV Guru! Το Avatar του/της darko_wicked
    Likes / Thanks

The Black Phone 2022

Ωραία ατμόσφαιρα, creepy καταστάσεις, πολύ καλό cast, επιτέλους ένα καλό θρίλερ μετά από καιρό!

Likes / Thanks
    Green Card - Πέρασε ευχάριστα η ώρα.
    superheronews.gr

Likes / Thanks
    "Runway 34"

Έχω δει τι κυκλοφορεί από video και σκηνές από bollywood action movies και τα τέρατα που γίνονται με τους ανθρώπους να γίνονται matrix αλλά η συγκεκριμένη ταινία ήταν καλοφτιαγμένη και δεν είχε τίποτα να ζηλέψει από κάποια mainstream.

Καλο το cast, ωραίο το σενάριο, η όλη ακολουθία με την προσγείωση σε είχε την ένταση και δεν μπορούσες να πάρεις ανάσα, πολύ καλοφτιαγμένη.

Λίγο το δεύτερο μέρος με την όλη επιτροπή κάτι με χάλασε, μου φάνηκε σε κάποιες στιγμές ερωτήσεις παρωδία και δηλαδή απλά ανοίγει την πόρτα μπαίνει κάποιος μέσα κάνει κατάθεση μπροστά στην πόρτα και απλά φεύγει μετά!

Το τέλος δεν ξέρω αν το λέει κάποιος twist αλλά ήταν καλο και η εξήγηση όσο και αν ήταν τραβηγμένη προσωπικά δεν με χάλασε.

Και δεν κούρασε καθόλου η τεραστια διάρκεια της που περνάει κατά πολύ της δικες μου αντοχές.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
join us