Σελίδα 1729 από 2233 ΠρώτοΠρώτο ... 7291229162916791719172717281729173017311739177918292229 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 17.281 έως 17.290 από 22328

Θέμα: Ποια ταινία είδατε σήμερα;

Αρθρογράφος Το Avatar του/της Dr. Iceman Georges
    Likes / Thanks

La Belgique, Douze Points

Deux Jours, Une Nuit (Freres Dardenne, 2014). Τολμώ να πω ότι ο κυριότερος λόγος για να επισκεφτείς το προεκλογικό Παρίσι είναι οι προβολές της νέας ταινίας των Νταρντέν. Χαίρομαι που οι ευρωπαίοι δημιουργοί, έστω και την υστάτη στιγμή, επιλέγουν να ξυπνήσουν από τη χειμερία νάρκη της παραιτήσεως και της αποδομήσεως που ταλάνισε την ευρωπαική κουλτούρα κατά τα χρόνια του Μάαστριχτ και να επισημάνουν τη διέξοδο που οι ιδιοι οι ευρωπαίοι λαοί θα δώσουν στο αδιέξοδο της κρίσεως: Επιμονή στην αξιοπρέπεια, στην ευγένεια, στην αλληλεγγύη, στη συμπόνοια και στη σύμπνοια. Μετά την Αυστρία του Χάνεκε, μετά την Ιταλία του Σορεντίνο, έρχεται το Βέλγιο των Νταρντέν να συνυπογράψει την ακράδαντη δέσμευση των ευρωπαίων στις αρχές και τις αξίες του Διαφωτισμού. Η Σαντρά της Κοτιγιάρ είναι το σπουδαιότερο κινηματογραφικό σύμβολο της δεκαετίας μέχρι σήμερα για το ευρωπαικό σινεμά, και η ίδια η Κοτιγιάρ είναι Α-ΞΕ-ΠΕ-ΡΑ-ΣΤΗ. Συγκλονιστικός β' ρόλος δίπλα της ο "κλασικός" των Νταρντέν F. Rongione. Μην τυχόν και χάσετε αυτήν την ταινία!

2. Likes Above, GEORGE77, greg_m, Chiras365 liked this post
    Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    Godzilla (2013) ενα παρα πολυ καλο blockbuster, το οποιο ειχε εξαιρετικο promote για εμενα για αυτο και εκανε και τοσο μεγαλο ανοιγμα σε ολο το κοσμο αλλα και την Αμερικη και ασχοληθηκε παρα πολυ με τους χαρακτηρες κατι που το εκτιμησα...αγαπαμε την τριτη Ολσεν που θα παρει και το ρόλο της αγαπημενης μου ηρωιδας απο τα κομιξ (δεν ηταν ποτε η ιδανικη μου επιλογη, αλλα αυτα γινονται μια στο εκατομμυριο i guess) αφου ηταν ωραιο στο ρόλο..εξαιρετικος ο Watanabe και πολυ καλος o Cranston..
    spoiler alert
    Spoiler

TV Maniac Το Avatar του/της dudelexin
    Likes / Thanks
    x-men days of future past 3dαναπαντεχα ηταν καλη η ταινια.την περιμενα για μεγιστο σκουπιδι αλλα ευτυχως με διεψευσε!

στα θετικα η συμμετοχη του τυριον απο το got!της φοβερης γκομενας(που ειναι γκει και δανεισε την φωναρα της στο videogame bewond two souls)elen peitz και στον ηθοποιο απο το shameless τον γκομενο της φιονα.

must see για τους φανς,ok για τους υπολοιπους.

ενα 8αρακι απο εμενα!

I AM SPARTACUS

Αρθρογράφος Το Avatar του/της Filmfreak
    Likes / Thanks
    X-Men: Days of Future Past (2014)
    Δυνατή επιστροφή στο X σύμπαν, με μια ταινία που έχει σαν μοναδικό εμπόδιο τις προοπτικές της και τον πήχη που είχε ανεβάσει. Τεράστιο cast, σε μια μικρή σε διάρκεια ταινία για τα όσα γίνονταν, παραγεμισμένη με γεγονότα και χαρακτήρες, με κάποιους τελείως διακοσμητικούς, διαφορετική βέβαια από ό,τι έχουμε συνηθίσει από το είδος και με αρκετά πρωτότυπο στόρι. Άξια η επιστροφή του Σίνγκερ, που απέδειξε πόσο λάθος ήταν η απόφασή του να το εγκατελείψει το 2006 και ωραία η αντίθεση στην αισθητική του '70 με το μέλλον. Πολύ καλό στο σύνολο, αλλά παρόλα αυτά μπορούσε να ήταν ακόμα καλύτερο. Δεν ξέρω πού ακριβώς το κατατάσσω σε σχέση με τις υπόλοιπες της σειράς, ξέρω ότι για φέτος ήταν ό,τι καλύτερο από blockbuster και υπερηρωικές ταινίες.

Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    X-Men: Days of Future Past - Εξαιρετική ταινία

Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

8. Likes blackys88b liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    Πωωωω, δεν την πάλεψα ΚΑΘΟΛΟΥ με το Phantom Menace...
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την t0ny3 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

o Darth Maul ειναι απο τις επικοτερους κακους...και ο Quin Gon Jin αξιζει απο μονος του μια μινι σειρα με τις περιπετειες του με τον Νισον να επιστρεφει στο ρόλο...το Phantom Menace εξαρταται η αληθεια πως θα το δεις...η πρωτη φορα που το ειδα ημουν 9...αρα η ταινια μιλουσε απολυτα για εμενα...απο τοτε την απολαμβανω σε καθε θεαση γνωριζοντας και τι θα δω...!!

TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    Pretty Woman
    Η βασίλισσα των ρομαντικών δραμεντί. Γιατί καλά είναι τα βαθιά νοήματα, οι αλληγορίες και τα πολιτικοκοινωνικά μηνύματα, αλλά θέλω και το ζαχαρένιο μου παραμύθι και το "ζήσαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα". (Αυτό που δε θελω είναι η κόκκινη υφασμάτινη βερμούδα με το ασορτί σακάκι με βάτες, πονάει το μυαλό μου με τα απομεινάρια της μόδας της δεκαετίας του '80).

ΥΓ. Για μένα, Phantom Menace σημαίνει "σπαστικός μικρός Άνακιν Σκάιγουόκερ" και Τζαρ-Τζαρ Μπινγκς, η πιο ανόητη έμπνευση χαρακτήρα στο σύμπαν ολόκληρο. Η θέαση της ταινίας ήταν οδυνηρή εμπειρία.
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

12. Likes χάρις2106 liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της steda
    Likes / Thanks
    RoboCop

Δεν μου άρεσε καθόλου!!!Βέβαια δεν έχω δει τα παλιά για να μπορώ να κάνω σύγκριση...

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
join us