Σελίδα 2211 από 2221 ΠρώτοΠρώτο ... 1211171121112161220122092210221122122213 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 22.101 έως 22.110 από 22202

Θέμα: Ποια ταινία είδατε σήμερα;

Moderator Το Avatar του/της ATHENA1971
    Likes / Thanks
    Don't Look Up
    Τη βρήκα φανταστική ταινία, νομίζω ότι πολλά από αυτά που είδα θα έρχονται στο μυαλό μου συνέχεια, για πολύ καιρό.
    Μόνο εγώ
    Spoiler

2. Thanks great thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της green lantern
    Likes / Thanks
    The Goat Horn - 1973. Βουλγάρικη ταινία για την εκδίκηση, τις σχέσεις των δυο φύλλων, το φάσμα της απώλειας, του θυμού, και της λύτρωσης Μιλά για μια κοινωνία που εξισορροπείται τόσο από τον ανδρισμό όσο και από τη θηλυκότητα και μέσω του τρόπου με τον οποίο η τραγωδία μπορεί να καταστρέψει τα πάντα ολοκληρωτικά. Για ένα πρωτόγονο κόσμο που βλέπει και κάνει αντί να σκέφτεται και να συζητά. Για Ανθρώπους, που δεν καταλαβαίνουν τις φιλοσοφικές συνέπειες αυτών που έχουν περάσει, να πληρώνουν ωστόσο το συναισθηματικό τίμημα. Με εξαιρετική ασπρόμαυρη κινηματογράφηση, εντυπωσιακές εικόνες, τρομερή σκηνοθεσία και υπέροχες ερμηνείες, παρά τον ελάχιστο διάλογο και την μινιμαλιστική προσέγγιση στην αφήγηση, η ταινία είναι ένα αριστούργημα το τέλειο παράδειγμα πως από μια απλή ιστορία μπορείς να φτιάξεις κάτι διαχρονικό αν το δουλέψεις σωστά κ θέλεις πράγματα να πεις στο κοινό.

4. Likes bill667 liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    Soul, του Pete Docter (2020)
    Απ' όσες ταινίες της Pixar έχω δει, ήταν μακράν η χειρότερη. Βαρετή, κουραστική, σουρεαλιστική με έναν ακατανόητο, συχνά σχεδόν τρομακτικό τρόπο, γλυκερή και με άκρως ανέμπνευστο τέλος. Και δε μου αρέσει και η τζαζ μουσική.
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

TV Guru! Το Avatar του/της freedoom
    Likes / Thanks
    The Fool (2014)

Εκπληκτική ταινία. Σκληρή κριτική στην κατρακύλα του ανθρώπου και κατ' επέκταση της κοινωνίας που απαρτίζει.
    Good night moon. Good night stars. Good night po-pos. Good night fiends. Good night hoppers. Good night hustlers. Good night scammers. Good night to everybody. Good night to one and all.

TV Maniac Το Avatar του/της geon565
    Likes / Thanks
    Mother! απο Αρονόφσκι .Μια ταινία που δίχασε κοινό και κριτικούς. Γενικά μου άρεσε πολύ η κινηματογραφική ικανότητα του Ντάρεν και η ερμηνεία της Λόρενς. Διαμαντακι ή μία ξιπασμενη προσπάθεια; Ίσως στο μέλλον φανεί καλύτερα.

Sent from my IN2010 using Tapatalk

Series addicted since: Friday the 13th
    and Tales of the Gold Monkey

Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    Army of Thieves,

το ειδα πριν λιγες μερες.!!! εξαιρετικο...ωραιο χιουμορ, αρκετη δραση, και ενας πρωταγωνιστης που κενταει...αλλα και ποσο θεα ειναι η Ναταλι Εμμανουελ...the lords.!! πολυ ικανοποιητικο το 2ο κεφαλαιο του franchise.!

9. Likes great liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της darko_wicked
    Likes / Thanks

Land 2021
    Η ταινία σε καθηλώνει με το μαγευτικό τοπίο και την φωτογραφία της. Η Robin Wright εξαιρετική, το σενάριο απλό, λιτό και to the point μέχρι να χτυπήσει κόκκαλο!

11. Thanks ATHENA1971 thanked for this post
    Likes green lantern liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της freedoom
    Likes / Thanks
    Don't Look Up

Μου φάνηκε αρκετά μεγάλη σε διάρκεια, ενώ σίγουρα σημαντικό ρόλο για να τη δω, έπαιξε το cast. Όλοι τους πάντως, προσπάθησαν να προσαρμοστούν στους ρόλους τους, δεν με ενθουσίασε κανείς τους, ίσως η Kate Blanchet να ξεχώρισε στα μάτια μου.

Σεναριακά επιλέγει να προσεγγίσει και να σατιρίσει το σήμερα με έναν ιδιαίτερο τρόπο, δεν με κέρδισε, μου άρεσε πολύ όμως το ξεχωριστό φινάλε.
    Good night moon. Good night stars. Good night po-pos. Good night fiends. Good night hoppers. Good night hustlers. Good night scammers. Good night to everybody. Good night to one and all.

TV Guru! Το Avatar του/της great
    Likes / Thanks
    "Don't Look Up"

Αργησα να την δω αλλα θα επιμεινω σε κατι που ειχα γραψει σε προηγουμενο review οτι είναι ένα άλλο καλό παράδειγμα του γιατί οι αίθουσες πεθαίνουν ή έχουν πεθάνει. Το Netflix δημιούργησε μια υπέροχη ταινία που η συμμορία του "Hollywood mainstream" θα είχε ρίξει εκατοντάδες εκατομμύρια σε διαφημίσεις, σε προωθητικές ενέργειες στο κόκκινο χαλί σε πρεμιέρες κτλ

Για την ταινία έχουν ειπωθεί όλα. Φοβόμουν λιγο την μεγάλη διάρκεια αλλα ουτε που την κατάλαβε.
    βγάλτε τον κομήτη και βάλτε στην θέση του covid. Έχετε ακριβώς τις ίδιες καταστάσεις, αντιδράσεις και ανθρώπους ψεκ και μη. Το τέλος ήταν υπέροχο και πολύ συναισθηματικό (ναι και εγω βουρκωσα στο σπιτι οταν ήταν Αθηνά).

Τώρα πηγαίνετε να δείτε και το "Deep Impact".

14. Likes bill667, ATHENA1971 liked this post
    Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της The_Craft
    Likes / Thanks
    Μόλις επέστρεψα από την απογευματινή προβολή του Scream 5 και για αρχή απλά θα πω χμ.
    Οι άνθρωποι δεν θέλουν την αλήθεια, θέλουν απλά μια διαρκή επιβεβαίωση πως αυτό που πιστεύουν είναι η αλήθεια.

Είμαστε εγκλωβισμένοι, επιζητώντας την ασφάλεια που μας παρέχει η ανασφάλεια .

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
join us