Σελίδα 2226 από 2230 ΠρώτοΠρώτο ... 1226172621262176221622242225222622272228 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 22.251 έως 22.260 από 22297

Θέμα: Ποια ταινία είδατε σήμερα;

TV Guru! Το Avatar του/της great
    Likes / Thanks
    "Vengeance"

Ανεξάρτητη ταινία που δεν είναι για όλους ή θα σου αρέσει ή θα την μισήσεις.
    Με κούρασαν πολύ οι ατέλειωτοι διάλογοι και ότι έπρεπε να είναι όλη φιλοσοφημένοι και βγαλμένα από τον Κονφούκιο, πολύ και ανούσιο μπλα-μπλα για να δείξουν ότι η ταινία είναι έξυπνη ? ότι έχει κοινό που δεν μπορείς εσύ να πιάσεις ? ότι το κάθε τι είναι ένας συμβολισμός ?

Tο τέλος μου άρεσε μόνο διότι κανεις δεν περιμένει την αντίδραση του. Ποτε δεν έδειξε κάτι τέτοιο και ήταν τελείως out of character moment.

TV Guru! Το Avatar του/της solonlakis
    Likes / Thanks
    SAMARITAN 2022 Η καλύτερη δουλειά του Σλάι τα τελευταία 10 χρόνια! Την κατευχαριστήθηκα!

3. Likes green lantern, ATHENA1971, great liked this post
    Likes / Thanks
    "The Cloverfield Paradox"

Fan του cloverfield και του 10 cloverfield lane αλλα αυτό για μένα δεν είχε και πολύ δουλειά στο franchise.
    Δεν είναι τόσο κακή όσο λένε αλλα ναι είναι αδιάφορη, το sci-fi και το paradox δεν πείθει είναι λίγο για την πλακα.

Επίσης αν κατάλαβα καλά

Spoiler

Likes / Thanks
    "Eternals"

Σαν ταινία εμενα μου άρεσε πολύ, ωραίο story καλές μάχες μια από τις ταινίες που πραγματικά κατάλαβα τι γίνετε της Marvel. Δεν μπορώ να την κρίνω με τις υπόλοιπες αν και έχω δει όλες σχεδόν αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει τι έγινε με Thanos, Blib και αυτούς που εξαφανίστηκαν για 5 χρονια. Αυτή η ταινία δεν με μπέρδεψε καθόλου.

Jolie και Hayek πολύ κάτω στο Hollywood πια , 20 λεπτά εμφάνιση κάναν, όχι ότι διαμαρτύρομαι για την jolie πάντα αντιπαθητικιά μου ήταν.

Ωραία προσπάθεια πάντως να κλέψεις από DC superman και flash και να κανεις την δικια σου Justice League.

Το τέλος δεν το πολύ έπιασα τι εννοούσε αλλά διαβάζω ότι θα υπάρχει και συνέχεια οποτε ok.

Likes / Thanks
    "Ambulance"

Οποιος παραπονιέται για την ταινία απλά να θυμίσω ότι είναι "Bay Film"

Δηλαδή συγγνώμη υπάρχει σοβαρός κόσμος που λέει για το σενάριο, για το brainless action, για εκρήξεις και για μια νέα Megan Fox που είναι λες και πηγαίνει για φωτογράφιση στο GNTM.

Άκρως διασκεδαστική και μου άρεσε που είχε και ωραίο χιούμορ.

7. Likes bill667, solonlakis liked this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    High Fidelity - Ωραία ταινία.
    superheronews.gr

9. Likes NikBG liked this post
    Likes / Thanks
    "Nope"

Απογοητεύτηκα μπορώ να πω, είχα μεγάλες προσδοκίες από αυτά που είχα διαβάσει αλλά έπεσα σε over hyped. Σίγουρα από τις τρεις του J.Peele αυτή είναι στο τέλος τις λίστας.

Σίγουρα δεν μιλάμε για μια κλασική sci-fi ταινία με εξωγήινους ούτε καν UFO, είναι whacky και στο περνάει. Τα πρώτα δυο acts νομίζω κερδίζουν σε ατμόσφαιρα, σε καμια περίπτωση δεν υπάρχει horror στην ταινία, αλλα το closing act ήταν νομίζω επίπεδο. Θα μπορούσε να δώσει περισσότερα, για μένα μια τεραστια χαμένη ευκαιρία ήταν η ιστορία του Gordy, κάπως θα έπρεπε να παίζει πολύ μεγαλύτερο μέρος στην ταινία και σε απαντήσεις ίσως.

Likes / Thanks
    "Top Gun: Maverick"

Είχα την ευτυχία σαν παιδί να δω το TOP GUN στο σινεμά, μαγική εμπειρία τότε. Το φοβόμουνα το sequel αλλά ήταν εξαιρετικό. Πραγματικά σεβάστηκε την ιστορία και το original, πολύ καλές σκηνές μάχης και σενάριο, νοσταλγικές στιγμές με την μηχανή και στο σπρίντ με το αεροπλάνο και φυσικά ανατριχίλα με το theme song.

Το μετάνιωσα που δεν την είδα σινεμά.

Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    DC League of Super-Pets - Διασκεδαστική ταινία.
    superheronews.gr

TV Guru! Το Avatar του/της tasoskratos
    Likes / Thanks
    Εκεί που Τραγουδούν οι Καραβίδες - Where The Crawdads sing

Περί ταινίας είχα δει το trailer, είχα διαβάσει και 1-2 πραγματάκια, ότι βασισμένη δηλαδή σε best seller κλπ κλπ.
    Χθες το πρωί έπεσα πάνω σε ένα άρθρο με τίτλο <<Πήραν ένα βιβλίο και το κατέστρεψαν>> εννοώντας ότι το έκαναν ταινία!
    Δεν μπήκα στον περιασμό να το ανοίξω και χθες το βραδάκι έκατσα και την είδα.
    Καθόλη την διάρκεια της προσπαθούσ να καταλάβω το γιατί την κράξανε. Πιθαναλογώ ότι το κατάλαβα φτάνοντας στο φινάλε.
    Θρίλερ, που λέγανε ότι είναι, ΔΕΝ ήταν. Ήταν ένα ΄΄απλό΄΄ ρομαντικό δράμα.
    Ένα κορίτσι του βάλτου, δύο αγόρια, ένα πτώμα και μια δίκη!
    Το περίμενα πιο dark, πιο μυστηριώδες, πιθανόν έτσι και ΄΄χειρότερα΄΄ να ήταν το βιβλίο. Αυτό ΔΕΝ το πέρασαν μέσα στην ταινία, έτσι ώστε να δικαιολογήσουν...
    Μέχρι εδώ.
    WE HAVE TO GO BACK JJ
    WE HAVE TO GO BACK

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία