Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Αποτελέσματα 11 έως 14 από 14

Θέμα: Διάλογος για το site

TV Guru! Το Avatar του/της darko_wicked
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την t0ny3 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Θεωρω οτι η αποχη μελων και η μειωμενη κινηση στο forum δεν ευθυνεται στα θεματα που ανοιγουν. Οι καιροι αλλαξαν, οι σειρες βγαινουν με το τσουβαλι, ζουμε σε μια εποχη binge watching και ο κοσμος πλεον δεν μπαινει στη διαδικασια συζητησης οπως παλια. Παρατηρω και τον εαυτο μου οτι πλεον δεν σπαταλαω το χρονο που σπαταλουσα για να μοιραστω τις αποψεις μου.

Θα κατανοησω οτι με τα πολλαπλα θεματα που δημιουργουνται ισως "γεμιζει" το What's New section, αλλα δε γινεται να παραπονιομαστε επειδη καποιος "σπαταλαει" χρονο για να αναβαθμισει το περιεχομενο του forum. Ειναι πολυ υποκειμενικο το ποια σειρα αξιζει να εχει θεμα ή οχι.
    Συμφωνώ 100%, παρατηρώντας τον εαυτό μου. Ναι βεβαίως μεγαλώνουμε, υποχρεώσεις, δουλειά και χρόνος ελάχιστος αλλά το πως έχει πάει πλέον η παρακολούθηση σειρών δεν έχει καμιά σχέση με εποχές Lost που παρακολουθούσα και λιγότερες σειρές και περίμενα να δω το επεισόδιο την εβδομάδα ώστε να μπω να διαβάσω τα σεντόνια σας και να πω και εγώ τα δικά μου. Ωστόσο τέτοιες κουβέντες πάντα με παρακινούν να γίνω πιο ενεργός!

Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Guybrush.Threepwood Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Με συγχωρειτε γι' αυτο που θα πω κυριε Τονι αλλα ανοιγοντας θεματα για ολες τις σειρες του πλανητη δεν αναβαθμιζει τον χωρο των συζητησεων αλλα κάνει την ευρεση νηματων ιδιαιτερα δυσκολη και επιπονη που τελικα εγκαταλειπει κανεις. Σε αυτο να προσθεσω πως δυσκολευει ακομη περισσοτερο η αναρχη δομηση αυτων.
    Χωρις να θελω να γινω δικηγορος του διαβολου, εχει γινει τεραστια προσπαθεια να δομηθουν οι σειρες με βαση τα καναλια και τις χωρες, ωστε να γινεται ακομη πιο καλη οργανωση και δομηση.

Κατανοω οπως ειπα το "προβλημα" οπου πληθαινουν τα θεματα, αλλα στα ματια μου δε βρισκω λογο καποιος να σταματησει να γραφει ή να αποθαρρυνεται.

Σεβαστη καθε γνωμη. Οποιος εχει προτασεις ευχαριστως να τις ακουσουμε.

3. Thanks ATHENA1971 thanked for this post
    Likes blackys88b, greekie liked this post
    Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    είχα στείλει προσωπικά μήνυμα και στα τρία παιδιά που σχολίασαν....επειδή δεν χρησιμοποιω tapatalk και γενικα το what' new δεν αντιληφθηκα ποσο πολυ μπορει να ενοχλει αυτό το πράγμα....θα δοκιμάσω κάτι που η λογική λέει ότι δεν θα εμφανιστεί αλλά έτσι και αλλιώς το μεγαλύτερο κομμάτι που είχα σκοπό να κάνω τώρα τελείωσε....

για το κάτα πόσο ειναι η αιτία που εξαφανιστηκαν άτομα, μου φανταζει κάπως άστειο....πολλοί ειναι οι λόγοι που μπορεί να αποχώρησε κάποιος...χρονος...binge watch, το γεγονος ότι δεν ειχαν χρόνο λόγω δουλειάς και άλλα πολλά, αλλά σίγουρα το γεγονός ότι πλέον ειναι όλα χωρισμένα σε κανάλια και χώρες, εννοείται ότι ευκολύνει τον χρηστη να βρει αυτο που ψάχνει....απο την στιγμή που μπορείς να βάλεις κάτι σε αλφαβητική σειρά, τότε ειναι θέμα 1-2 λεπτών να βρει κάποιος τη σειρά που θα σχολιάσει...

αρα το ότι ενοχλει η συχνή εμφανιση θεματων, αυτο το κατανοω και το αντιλαμβανομαι...το ότι αυτό το θέμα ειναι πιο δημοφιλές απο διάφορες σειρές που κυκλοφορούν σε εποχή που κυκλοφορούν 600-700 σειρές με σενάριο το χρόνο, τότε δείχνει ότι η διάθεση συζήτησης για το τι γινεται σε μια σειρά ειναι πολυ πιο μικρή απο το να παραπονεθεις γιατι μπορει, αν και έφοσον, έφυγε ο κοσμος.!!!

όπως και να έχει επειδή εγώ ήμουν η αιτια που έγινε αυτό, απολογηθηκα και στα τρία παιδιά για το κατά πόσο τους χάλασα τη φάση στο σαιτ.!! απο εκεί και πέρα το γεγονός ότι αυτό το νήμα έχει περισσότερες απαντήσεις σε σειρές, αυτό ειναι μάλλον ένα θεματακι εντελώς διαφορετικό με τα παράπονα.!!!

δεν ειχα σκοπο να απαντήσω, αλλά καλό ειναι να ξεκαθαρίζονται κάποια πράγματα.!!

5. Likes t0ny3, greekie liked this post
    Moderator Το Avatar του/της ATHENA1971
    Likes / Thanks
    Δεν κατάλαβα πώς ξεκίνησε η συζήτηση, δεν το πιστεύω ότι ζητάει συγγνώμη ένα από τα πιο δραστήρια μέλη του φόρουμ, όμως.
    Χαίρομαι που υπάρχει το GTVS, χαίρομαι που υπάρχει τόπικ για ό,τι σειρά, ντοκυμαντέρ, reality show, εκπομπή μαγειρικής κλπ προβάλλεται κάπου στον κόσμο!!!! Λυπάμαι που δεν υπάρχουν οι ετήσιες ψηφοφορίες, τα αφιερώματα στα βραβεια, λυπάμαι που υπάρχει αυτό το τόπικ.
    Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που κοπιάζουν καθημερινά και υπάρχει αυτό το υπέροχο αποτέλεσμα.
    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ, ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!
    Αυτή είναι και η δική μου γνώμη, κι ας είμαι μπούμερ ή κριντζ.

7. Likes greekie, t0ny3, blackys88b liked this post
Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία