Αποτελέσματα 1 έως 5 από 5

Θέμα: Doctor Who 13x01 - Chapter One: The Halloween Apocalypse

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    3 Χρήστες
    6,3
    για να ψηφήσετε
    13x01
    Chapter One: The Halloween Apocalypse

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Δεν Διατίθεται
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    31/10/2021 - 19:35
    GMT 0
    31/10/2021 - 22:35
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Ενταξει θα το πω, το μονο πραγμα που με κραταει ειναι η επιστροφη του RTD.

Ας τελειωνουμε λοιπον, γιατι η σειρα εχει χασει την αυρα της και περναει εως και αδιαφορη. Δεν ξερω αν μπορει να επιστρεψει στα παλια επιπεδα, αλλα αν μια σειρα μπορει να το κανει ειναι το Doctor Who.

Serialized σεζον θα εχουμε για πρωτη φορα στα χρονικα. Τιποτα το σπουδαιο η πρεμιερα.

TV Guru! Το Avatar του/της johny f
    Likes / Thanks
    Αν μη τι αλλο ειχε fun η πρεμιερα με μια τρελη σκατοφατσα για vilain και το απολυτο μακελειο που φερνει,χωρια τους αλλους τους Λυκωνες πως τους λενε και τη Ντοκτορ να πρεπει να αντιμετωπισει ολο αυτο το χαμο με ενα Ταρντις που ειναι τοσο χαλια που θα επρεπε να κανονικα να το παει για σερβις αλλα τετοια ωρα τετοια λογια...

Υ.Γ.

Ηεπιστροφη του RTD. ειναι οντως ενα πολυ καλο νεο γιατι κατα τη γνωμη μου ειναι ο καλυτερος showrunner του Doctor Who του 21ου αιωνα.
    Η μουσικη μου (FLOW MOTION) στο Youtube
    https://www.youtube.com/user/johnyfl...view=0&sort=dd

TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    Λοιπόν, εγώ μια χαρά πέρασα με το επεισόδιο. Δεν είναι από αυτά που σε αφήνουν με το στόμα ανοιχτό, ούτε από αυτά που θα μνημονεύεις στο μέλλον, αλλά ο καταιγισμός νέων πληροφοριών σχεδόν σε κάθε σκηνή μου κράτησε το ενδιαφέρον, κυρίως γιατί δεν πήραμε σχεδόν καμία απάντηση στο γιατί συμβαίνουν όσα συμβαίνουν.

Τι είναι η Ροή, πώς ξεκίνησε, από ποιον και γιατί;

Γιατί σκάνε διάφοροι κλασικοί villains από παντού; Ντάλεκς θα εμφανιστούν;

Ο Νταν είναι νέος companion; (Είναι χαλαρός και τον συμπάθησα και σίγουρα η Γιαζ χρειάζεται κι άλλον χαρακτήρα δίπλα της, γιατί από μόνη της είναι λίγο βαρετούλα.)

Η Ντόκτορ θυμάται τη βόμβα για την καταγωγή της που είχε σκάσει στο φινάλε της προηγούμενης σεζόν και θα κάνει κάτι γι' αυτό;

Ο σκυλόμορφος εξωγήινος δε με ενθουσίασε, τον βρήκα πολύ παιδικό για τα γούστα μου (ιδίως συγκρινόμενος με τη βρωμόφατσα τον Swarm, που είναι πραγματικά τρομαχτικός). Επίσης, δεν κατάλαβα ακριβώς το ρόλο που παίζει. Στην αρχή του επεισοδίου σκοπεύει να σκοτώσει την Ντόκτορ και τη Γιαζ, στη συνέχεια αποκαλύπτεται ότι αυτός και όλη του η φυλή έρχονται να σώσουν ολόκληρο το ανθρώπινο είδος από τη Ροή και ακολουθεί τις οδηγίες της Ντόκτορ χωρίς την παραμικρή αμφιβολία ή αμφισβήτηση. Ποιος ο λόγος ύπαρξης της πρώτης σκηνής, τότε;

Κι επειδή ξέρετε πόσο πολύ μου αρέσει να βρίσκω λαθάκια (και λαθάρες) στη σειρά, ιδού δύο:

α) Όταν η βρωμόφατσα εξαϋλώνει τις δύο στρατιωτικίνες που ήρθαν να ελέγξουν αν είναι φυλακισμένος όπως πρέπει (καλά πήγε αυτό), καμία δεν ουρλιάζει. Ιδίως η δεύτερη εξαϋλώνεται τόσο γλυκά και αθόρυβα, που μ' έκανε να σχολιάσω ότι η βρωμόφατσα "τουλάχιστον δεν τις πονάει". Όταν, όμως, εξαϋλώνεται ο ερευνητής στο Βόρειο Πόλο, γίνεται πανικός από τα ουρλιαχτά.

β) Η βασική μου ένσταση: Γιατί ο Άγγελος έχει καλυμμένα τα μάτια του; Από τη στιγμή που δεν υπήρχε άλλος Άγγελος παρών, δεν υπήρχε κανένας λόγος να το κάνει.

Θέλω να δω τι θα γίνει παρακάτω. Και για να μου έχει προξενήσει αυτό το ενδιαφέρον το επεισόδιο, σημαίνει ότι έκανε σωστά τη δουλειά του. Όχι τέλεια, όχι αξιομνημόνευτα. Αλλά τουλάχιστον σωστά.

http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

5. Thanks johny f thanked for this post
    Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    δεν ενιωσα κατι ιδιαιτερο για το επεισοδιο..δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα με αυτο που ειδα.!! αλλα οκ επιστρεφει ο RTD..

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
join us