Αποτελέσματα 1 έως 9 από 9

Θέμα: Stranger Things 4x07 - Chapter Seven: The Massacre at Hawkins Lab

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    3 Χρήστες
    9,7
    για να ψηφήσετε
    4x07
    Chapter Seven: The Massacre at Hawkins Lab

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    As Hopper braces to battle a monster, Dustin dissects Vecna's motives - and decodes a message from beyond. El finds strength in a distant memory.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    27/05/2022 - 00:01
    GMT -5
    27/05/2022 - 08:01
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Super Moderator Το Avatar του/της greekie
    Likes / Thanks
    Δεν έχω λόγια.
    Μαγικό φινάλε του πρώτου μέρους. Απλά τρομερό το στήσιμο και το δέσιμο της όλης ιστορίας, κάποια στιγμή ψιλιάστηκα ότι
    Spoiler

Τι να λέμε τώρα,

3. Likes johny f, GeorgeCR7 liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της GeorgeCR7
    Likes / Thanks
    Φοβερό το φινάλε τού πρώτου μέρους, μάθαμε πως δημιουργήθηκε ο Βέκνα, δεν περίμενα με τίποτα αυτήν την ανατροπή, ότι δηλαδή η Εντ δημιούργησε αυτό το πλάσμα, αφού έστειλε εκείνον τον τυπά στην άλλη διάσταση, πραγματικά πολύ ωραία αυτή η εξέλιξη!
    Επίκες ήταν και οι σκηνές με τις παρέες των παιδιών, η παρέα τού Ντάστιν στον κανονικό κόσμο ενώ η Ρόμπιν και οι υπόλοιποι στα Πάνω Κάτω, μού άρεσε πολύ ο τρόπος πού επικοινώνησαν μεταξύ τους και αυτός ο παραλληλισμός πού μας έκαναν ανά διαστήματα, ανάμεσα στους δύο κόσμους! Η Έρικα τέρμα απολαυστική, είναι απίθανος χαρακτήρας!
    Μού άρεσε επίσης πολύ και η συνάντηση της Τζόις με τον Χόπερ.

Σε ένα μήνα θα έχουμε και τον δεύτερο τόμο της σεζόν, με δύο επιπλέον επεισόδια, θα γίνει χαμός πιστεύω!

Βαθμολογία: 9+/10.

5. Likes greekie, johny f liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της johny f
    Likes / Thanks
    Φοβερο φιναλε σ' ενα πολυ δυνατο α' μερος της 4ης σεζον,
    Spoiler
    Η μουσικη μου (FLOW MOTION) στο Youtube
    https://www.youtube.com/user/johnyfl...view=0&sort=dd

7. Likes greekie liked this post
    Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Θα ερθω να γκρινιαξω λιγο και να πω πως δε βρισκω βασιμες τις αποψεις οτι η σεζον ηταν εξαιρετικη και μαλιστα η καλυτερη της σειρας.

Τα επεισοδια ηταν τεραστια, κατι που δεν με ενοχλησε απαραιτητα, απλα θεωρω πως η πλοκη δεν ειχε το ιδιο ενδιαφερον με προηγουμενες σεζον. Επισης ειχε αρκετα διαφορετικο κλιμα, οπου το horror στοιχειο μου εβγαζε περισσοτερο Σαμπρινα η Μαγισσα.

Κακως πιστευω θα εχει και 5η σεζον, ενω δεν καταλαβαινω το λογο που εσπασαν τη σεζον με αυτον τον τροπο.

9. Likes great liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της tasoskratos
    Likes / Thanks
    Προσωπικά ποτέ δεν τρελλάθηκα με την σειρά. Έχει μια ΄΄ελαφρότητα΄΄
    ΟΚ, την έβλεπα, αλλά όλα αυτά τα έχουμε ξαναδεί και πολύ παλιά μάλιστα. Η διαφορά ήταν στην 80τιλα που πρόσφερε. Τα παιδιά μεγάλωσαν, τα προβληματάκια τους επίσης κι αυτά.
    Από εκεί και πέρα θεωρώ ότι η υπόθεση της σεζόν είχε ένα ξεχωριστό ενδιαφέρον, όσο αφορά την σύνδεση των γεγονότων. Εάν καταφέρουν και κρατήσουν το ενδιαφέρον, διότι όλοι ξέρουμε, ή υποψιαζόμαστε το τι θα γίνει στα επόμενα. Εάν υπάρξει κάποια ΄΄ανατροπή΄΄, ναι κι εγώ θα την χαρακτηρίσω ως την καλύτερη έως τώρα.
    WE HAVE TO GO BACK JJ
    WE HAVE TO GO BACK

11. Likes green lantern liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της MCAK
    Likes / Thanks
    Δεν θυμάμαι να μου άρεσε ποτέ τo "Stranger Things" όσο μου άρεσε αυτή η σεζόν! Ωραία κύλησε το vol.1, την ξεκίνησα σκεφτόμενη "άντε να τα δούμε κ αυτά, τι άλλο θα μας δείξουν" & εν τέλει μου κράτησε το ενδιαφέρον.

Τα καλύτερα επεισόδια ήταν αυτό με την Max που ανακάλυψαν πώς να την σώσουν (τι σου είναι ο παράγοντας τύχη...Αν είχε πάει ο Steve αντί της Robin, πιθανότατα να μην είχαν κάνει τη σύνδεση με τη μουσική) & το φινάλε με τις αποκαλύψεις. Ομολογώ δεν τις περίμενα. Εννοώ ότι θα μας τις έδιναν. Το ότι ο τύπος ήταν ο 001 το ψυλλιάστηκα, διότι με το που εμφανίστηκε κ τον είδα στα flashbacks σκέφτηκα "έφεραν τον JCB για ένα τέτοιο ρολάκι;" & μετά έγινε αναφορά στον 1, οπότε λέω κάπου θα ξεπεταχτεί & σύνδεσα αυτές τις 2 σκέψεις. Αυτό που δεν περίμενα ήταν να είναι αυτός ο "Vecna"! Στο φινάλε σε μια φάση (νομίζω εκεί που πολεμούσε την 11; Δεν θυμάμαι ακριβώς) σκέφτηκα στα πεταχτά ότι κάποια σχέση υπάρχει, διότι έκαναν κάτι παρόμοιο, αλλά ούτε να πάει το μυαλό ότι είναι αυτός & ότι αυτός ξεκίνησε το φονικό & ότι αυτή ήταν κ η σύνδεση με το σπίτι των Κριλ! Αυτό που δεν κατάλαβα είναι πώς τον έστειλε η 11 σε άλλη διάσταση. Συνειδητά; Διότι διαφορετικά θα πρέπει όποιον πετά έτσι στον τοίχο να τον στέλνει κ σε άλλη διάσταση.
    Reshop, Heda.

TV Guru! Το Avatar του/της great
    Likes / Thanks
    Επιτέλους ένα επεισόδιο stranger things.
    Αυτό μάλιστα ναι

TV Guru! Το Avatar του/της spiross27
    Likes / Thanks
    Φανταστικό επεισόδιο ! ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΌ! δεν περίμενα την ανατροπή να είναι αυτός ο 001 και ο Βενκα. Τρομερά όπως μας έδωσαν όλη την ιστορία στο επεισόδιο η σκηνοθεσία όλα. Και εγώ το πιστεύω ότι αυτή ισωςς είναι η καλύτερη σεζόν της σειράς φυσικά πάντα μαζί με την πρώτη. Βέβαια τώρα ψάχνουμε το πόσο ξεχωρίζει η κάθε άριστη σεζόν από μια άλλη !
    spiros#27

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας